PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport
Gorące newsy

Wizz Air zapowiedział nowe połączenia z polskich lotnisk

Tani przewoźnik Wizz Air zapowiedział nowe połączenia z Polski. Konkretnie chodzi o nowe trasy z Warszawy, a także z Wrocławia, gdzie linia umieści swój kolejny samolot. Rozbudowa bazy przewidywana jest również w Krakowie i wspomnianej Warszawie. Z kolei miesiąc temu w Katowicach otwarto nowy hangar do obsługi technicznej samolotów, którego najemcą będzie przewoźnik.

Wizz Air Wizz Air zapowiedział nowe połączenia

Wizz Air zapowiedział nowe połączenia z polskich lotnisk. Z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina, Wizz Air poleci do czterech nowych miejsc. Będą to regularne loty do Akaby w Jordanii, Wenecji we Włoszech oraz hiszpańskich miast Walencji i Bilbao. Wcześniej zapowiedział już połączenie z Warszawy do miasta Funchal na Maderze. Loty do wszystkich tych miast, z wyjątkiem Bilbao, rozpoczną się w połowie października.

Ponadto linia doda rotacje na trasach do Alicante, Barcelony, Bazylei, Kutaisi i Malagi. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na podróże i zapewnić obsługę nowych destynacji, Wizz Air doda kolejny samolot do stolicy Polski. Warszawska baza przewoźnika, która tego lata obsługuje łącznie 54 kierunki, zyska w ten sposób swój dziewiąty samolot.

Czytaj też: Wizz Air Abu Dhabi uruchomi loty na trasie ZEA-Rosja już w październiku

Hangar w Krakowie

Wizz Air zapowiedział nowe połączenia z Wrocławia. Drugi samolot będzie obsługiwał nowe regularne połączenia do Tirany w Albanii, Dubrownika na Chorwacji i greckiej wyspy Rodos. Nadmorskie kierunki mogą być również atrakcyjne dla czeskich turystów, którzy mają niedaleko do Wrocławia i często korzystają z lotniska. Dzięki powyższym nowościom linia będzie obsługiwała loty z Wrocławia do 18 destynacji.

Czwarty samolot bazowy zostanie dodany w Krakowie. Będzie to Airbus A321neo. Flota przewoźnika na lotnisku Jana Pawła II obsługuje 27 kierunków w 16 krajach. Z drugiego co do wielkości lotniska w Polsce przewoźnik lata między innymi do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Z kolei miesiąc temu w Katowicach otwarto nowy hangar do obsługi technicznej samolotów, którego najemcą będzie Wizz Air. Hangar pomieści dwa samoloty Airbus A321neo. Przewoźnik posiada w Katowicach siedem samolotów.

Czytaj też: Ruch lotniczy w Polsce ostro w dół, w Łodzi w mocno w górę

Wizz Air uruchomi jesienią rejsy z Warszawy na Maderę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button