Magazyny

7R City Flex Warsaw Airport I został kupiony przez Macquarie Asset Management

Kompleks 7R City Flex Warsaw Airport I przeszedł w ręce inwestora działającego w obszarze nieruchomości na rynku europejskim. Najnowsza transakcja została przeprowadzona z udziałem Macquarie Asset Management, a jej wartość wyniosła 29 mln euro. 

7R City Flex Warsaw Airport I

7R w partnerstwie joint venture z MFC Real Estate i DIL Polska Baumanagement sfinalizował sprzedaż inwestycji 7R City Flex Warsaw Airport I. Nabywcą jest Macquarie Asset Management, który przeprowadził transakcję w imieniu jednego ze swoich klientów, dla którego świadczy usługi zarządzania majątkiem. Wartość transakcji wyniosła 29 mln euro.

Obiekt składa się z trzech budynków znajdujących się ok. 3 km od międzynarodowego lotniska Chopina w Warszawie i 8,5 km od centrum miasta. Lokalizacja jest kluczowa ze względu na dostęp do drogi ekspresowej S2 i autostrady A2, prowadzących w kierunku Niemiec i zachodnich regionów Polski.

Zobacz także: 7R Park Łódź East I zyskał nowego najemcę. Maersk skraca łańcuchy dostaw

Kompleks powstający w ramach idei zrównoważonego rozwoju

Kompleks jest już w pełni wynajęty przez przedsiębiorstwa reprezentujące branże takie jak: farmacja, inżynieria, logistyka i wyposażenie wnętrz. Co więcej, na terenie obiektu firma Avenger Flight Group prowadzi pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe dla lotnictwa komercyjnego.

W obiekcie zastosowano ekologiczne rozwiązania, m.in. oświetlenie LED, dodatkowe naturalne doświetlenie stref doków załadunkowych, świetliki i klapy dymowe, grzejniki gazowe oraz systemy zraszające. Deweloper zastosował również destryfikatory, które pomagają wyrównać temperaturę powietrza, a tym samym ograniczyć straty ciepła. Kompleks przeszedł certyfikację metodą BREEAM, zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa przemysłowego.

Florian Winkle, Co-Head w Macquarie Asset Management’s Core/Core-Plus Real Estate strategy, mówi o transakcji:

W ostatnich latach polski sektor logistyczny wyróżnia się konsekwentnym wzrostem, co wynika m.in. z dynamicznego rozwoju rynku e-commerce. Dzięki strategicznej lokalizacji i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zakupiona przez nas inwestycja stwarza idealne warunki, by wykorzystać silny popyt na wysokiej klasy logistykę, jednocześnie pogłębiając nasze partnerstwo z firmą 7R.

Zobacz także: Rosnące ceny energii aktualnie są największą barierą w rozwoju polskich firm

Dzięki atrakcyjnej lokalizacji park logistyczny pozwala na szybkie dotarcie lotnisko oraz na Zachód, co jest istotne szczególnie w przypadku międzynarodowych partnerów działających na rynku europejskim. To kolejny obiekt, który został poddany certyfikacji metodą BREEAM, zwiększając udział nowoczesnych obiektów na polskim rynku magazynowym (Więcej: Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom).

Robot ASTRID pozwala na pełną automatyzację inwentaryzacji

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button