LotniczyTransport

Linie Qatar Airways zamówiły 25 Boeingów 737 Max 10

Linie Qatar Airways złożyły zamówienie na 25 Boeingów 737 Max 10 podczas targów Farnborough Airshow. Na wydarzeniu zaprezentował się również Airbus, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, mniejszy nacisk kładziono na zdobywanie nowych kontraktów. 

Qatar Airways kupują 25 Boeingów 737 Max 10

Model samolotu został przebudowany po dwóch śmiertelnych wypadkach, które miały miejsce w 2018 i 2019 roku. Boeing wciąż oczekuje akceptacji przez organy regulacyjne nowego samolotu Max 10. Jednak jak donosi agencja Reutera, pomimo problemów, Boeing otrzymał ponad 1000 zamówień na „zrestartowanego” Boeinga 737 Max. Zamówienie warte jest 3,4 miliarda dolarów.

Linie Qatar Airways złożyły zamówienie podczas targów Farnborough Airshow w Wielkiej Brytanii, gdy wygasło memorandum porozumienia z Boeingiem dotyczące odrzutowców 737 Max.

Zobacz także: Qatar Airways tnie trasy na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

Pierwsze zamówienia po prawie dwóch latach od tragicznego wypadku

Po prawie dwuletnim uziemieniu pojawiają się pierwsze zamówienia. Po pandemii oraz okresie zastoju w lotnictwie powraca popyt na podróże lotnicze. Boeing 737 Max zaczął ponownie latać w zeszłym roku, jednak oczekuje się, że problemy wizerunkowe za producentem będą ciągnąć się latami. W minionym roku gigant lotniczy został ukarany grzywną w wysokości 2,5 mld USD za okłamywanie Federalnego Urzędu Lotnictwa (FAA) w kwestiach bezpieczeństwa przed dwoma śmiertelnymi katastrofami, które uziemiły samoloty na całym świecie.

Jeśli proces przedłużającej się certyfikacji modelu 737 Max 10  będzie trwał do grudnia, Boeing może zostać zmuszony do spełnienia wymogu dotyczącego elektronicznego systemu ostrzegania, który różni się od innych wariantów.

Zobacz także: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Model 737 Max 10 jest w stanie pomieścić 230 pasażerów i jest to największy samolot z rodziny 737 Max. Jak podaje Boeing, oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości.

Podczas targów swój pokaz urządził również Airbus. Jednak z uwagi na fakt, że producent ma zapełniony kalendarz produkcyjny na najbliższe 5-6 lat, mniejszą wagę przykładał do nowych zamówień. Boeing starał się natomiast za wszelką cenę przezwyciężyć kryzys wizerunkowy i pozyskać nowych partnerów biznesowych.

Linie Qatar Airways notują rekordowy zysk przed Mistrzostwami Świata

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button