DrogowyTransport

Dachser wdraża w europejskich miastach nową koncepcję logistyki miejskiej

Dachser wdraża w europejskich miastach nową koncepcję logistyki miejskiej. Emission-Free Delivery ma ograniczyć emisyjność i zanieczyszczenie hałasem. 

Logistyka miejska – koncepcja firmy Dachser

Dachser opracował koncepcję Emission-Free Delivery dotyczącą dystrybucji miejskiej. Zakłada ona, że wszystkie dostawy paczek oraz przesyłek drobnicowych na terenie miast odbywać będą się za pomocą pojazdów zeroemisyjnych. To zrównoważony model miejskiej logistyki, która zyskuje na znaczeniu w ostatnich latach (Więcej: Logistyka w miastach pozwoli na bardziej zrównoważony rozwój). Model wdrażany jest w jedenastu miastach, pierwszym z nich jest Madryt.

Zobacz także: DACHSER otwiera nowy magazyn przy lotnisku w Hanowerze

Zeroemisyjna ciężarówka wyrusza z magazynu Dachser w Coslada, następnie dostarcza towary do centrum miasta. Jedną z zalet, na którą wskazuje Dachser jest niski poziom hałasu, przez co nocne dostawy nie są drażniące dla mieszkańców. Firma logistyczna stawia na FUSO eCanter, seryjnie produkowany 7,5-tonowy w pełni elektryczny samochód ciężarowy, którego zasięg wynosi do 120 km, a ładowność 2,7 tony i 10 palet. FUSO eCanter idealnie wpisuje się w logistykę miejską, z uwagi na zwrotność, wymiary oraz cichą pracę.

Zobacz także: Ceny gazu ziemnego nadal rosną. Znów pobiły rekord!

Współpraca Dachser i Mercedes-Benz Trucks

W ramach partnerstwa biznesowego Dachser korzysta z ciężarówki FUSO eCanter. W pełni elektryczny pojazd wpisuje się w ramy nowej koncepcji logistyki w warunkach miejskich. Od początku czerwca wykorzystywana jest do dostaw w centrum Madrytu. Dzięki DACHSER Emission-Free Delivery dostawy realizowane są w bardziej ekologiczny sposób. Oficjalne przekazanie ciężarówki FUSO eCanter odbyło się 15 czerwca w madryckim oddziale Dachser.

Zrównoważony model logistyki miejskiej w Niemczech został wyróżniony prestiżową nagrodą federalną. Obecnie trwają prace nad jego wdrażaniem w jedenastu lokalizacjach na terenie całej Europy.

Logistyka miejska wymaga nieco innych, bardziej zrównoważonych rozwiązań. Koncepcja Emission-Free Delivery pozwala na cichszą i bardziej ekologiczną dystrybucję. W tym kontekście duże znaczenie mają inwestycje w niskoemisyjną flotę, która jest sporo droższa od pojazdów z silnikami konwencjonalnymi. Jednak to plan długoterminowy, który sprawi, że europejskie miasta staną się mniej zanieczyszczone.

Rekordowy rok Dachser. Bardzo dobre wyniki zasługą m.in. cen frachtu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button