E-commerce

Amazon wprowadza ekologiczne pojazdy w centrum Londynu

Amazon pracuje nad autorskim centrum elektromobilności w Londynie. Ma ono koordynować pracę alternatywnych pojazdów przeznaczonych do dostarczania przesyłek na rynku brytyjskim. Amazon w Wielkiej Brytanii współpracuje z rządem, aby efektywniej wdrażać przyjazne dla środowiska rozwiązania. 

Amazon w Wielkiej Brytanii – inwestycje w elektromobilność i ekologiczne rozwiązania

Amazon buduje w Londynie własne centrum elektromobilności, w którym mieszczą się e-rowery, chodziki i pojazdy elektryczne. Węzeł w Hackney ma pomóc w przetwarzaniu niemal miliona paczek rocznie. Rowery mają zastąpić tradycyjne furgonetki.

Już wkrótce po stolicy Wielkiej Brytanii poruszać się będą ekologiczne pojazdy. Rowery dostawcze e-cargo mają być mniej emisyjne i gwarantować przyjazne dla środowiska dostawy. Co istotne, e-rowery będą obsługiwane przez zewnętrzne firmy, nie bezpośrednio przez Amazon.

Zobacz także: Amazon prezentuje nowego robota. Proteus ma zastąpić wózki widłowe

Współpraca z lokalnymi władzami

Gigant e-commerce planuje do końca roku zainstalować niemal 30 000 modułowych paneli słonecznych w swoich centrach logistycznych w Manchesterze, Coalville, Haydock, Bristolu i Milton Keynes. Według szacunków działania te pozwolą na wyprodukowanie energii dla 3500 domów w Wielkiej Brytanii rocznie.

Na początku tego roku Amazon zainwestował w pierwsze elektryczne samochody ciężarowe (HGV) DAF, które będą wykorzystywane na rynku brytyjskim. Zastąpiły niektóre z jego ciężarówek z silnikiem Diesla. Jednak nie tylko Amazon wprowadza ciężarówki z napędem alternatywnym. Kilka tygodni temu podobne rozwiązanie wdrożyła firma Tevva, która wprowadziła na rynek swoją pierwszą ciężarówkę z napędem wodorowym o zasięgu wynoszącym ok. 499 km.

Zobacz także: Powstał pierwszy w historii USA związek zawodowy w Amazon

W Wielkiej Brytanii Amazon współpracuje z lokalnymi władzami podczas wdrażania ekologicznych rozwiązań. Mete Coban, członek gabinetu rady Hackney ds. środowiska i transportu przyznał, że działania te są niezbędne w transformacji energetycznej. Coban powiedział, że kooperacja władz z korporacją polegała na wsparciu w usuwaniu z ulic tradycyjnych vanów i zastępowaniu ich rowerami do przewozu ładunków elektrycznych. Finalnie ma wpłynąć to na poprawę jakości powietrza w Hackney.

Amazon jeszcze w tym roku rozpocznie dostawy dronami w Kalifornii

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button