E-commerce

Shopify i YT uruchamiają YouTube Shopping. Czas na zakupy live

Platforma e-commerce Shopify i YouTube uruchamiają YouTube Shopping. Funkcja oferuje wiele opcji zakupów na żywo, gdzie użytkownicy mogą kupować produkty bezpośrednio w witrynie YouTube. Zakupy na żywo, podczas których użytkownicy robią zakupy podczas transmisji wideo na żywo, są najbardziej popularne w Azji. W Europie jeszcze się nie przyjęły na tak szeroką skalę.

YouTube Shopping podbije serca użytkowników YouTube?

Dzięki YouTube Shopping, użytkownicy mogą kupować produkty od sprzedawców Shopify podczas oglądania filmu lub transmisji na żywo na YouTube. Cały proces płatności również będzie odbywał się za pośrednictwem platformy streamingu wideo. Funkcja została uruchomiona na całym świecie i aby z niej skorzystać, sprzedawcy będą potrzebowali minimum 1000 subskrybentów. Sprzedawcy mogą oznaczać produkty podczas transmisji na żywo lub wyświetlać listę produktów pod filmami. Mogą zarządzać, które produkty są wyświetlane poprzez etykietę „Zakupy” w studiu YouTube. Twórcy mogą również dodać zakładkę „Sklep” na swoim kanale YouTube.

Wszystkie informacje o produkcie, takie jak nazwa, cena i stan magazynowy są synchronizowane z katalogiem na Shopify. Jeśli na przykład produkt jest niedostępny w magazynie, znika również z YouTube. Shopify koncentruje się ostatnio na rynku influencerów. Wiosną tego roku firma nabyła startup Dovetale zajmujący się influencer marketingiem i uruchomiła własne narzędzie do łączenia twórców.

Czytaj też: Shopify zwalnia 10% pracowników. Plan firmy nie zadziałał

Zakupy na żywo nie są jeszcze popularne w Europie

Chociaż live shopping nabiera rozpędu w Azji, w Europie nie jest jeszcze zbyt popularny. Według badania przeprowadzonego w Holandii, tylko 13 procent konsumentów uczestniczyło w zakupach na żywo w ciągu ostatniego roku.

Handel w dzisiejszych czasach jest wielokanałowy, a YouTube jest jednym z najbardziej wpływowych kanałów na naszej planecie. Nowa integracja Shopify z YouTube fundamentalnie zmieni to, jak wyglądają możliwości dla niezależnych marek w gospodarce twórców – mówi wiceprezes ds. produktu Kaz Nejatian z Shopify.

YouTube obsługuje obecnie ponad 2 miliardy użytkowników miesięcznie. TikTok, który prześciga YouTube pod względem popularności i czasu oglądania, uruchomił pod koniec ubiegłego roku własne narzędzie do zakupów na żywo w Europie. W tym miesiącu firma wycofała się jednak z europejskiego rynku po rozczarowujących wynikach. Jeden z pracowników powiedział Financial Times, że ten rynek ,,po prostu jeszcze nie istnieje”.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Shopify i Twitter podpisały umowę o współpracy. To plan Elona Muska?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button