Magazyny

Rohlig Suus Logistics uruchamia nowy magazyn w Bydgoszczy

Firma Rohlig Suus Logistics od sierpnia uruchamia nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając dwukrotnie swoją dotychczasową zdolność operacyjną w regionie. 

Rohlig Suus Logistics z nowym obiektem

Obiekt ma powierzchnię 12 tys. mkw., która powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (Więcej: Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom).

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminala przeładunkowego oraz rozbudowanej przestrzeni administracyjnej. Jarosław Sala, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy, podkreśla znaczenie przestrzeni administracyjnej zaaranżowanej według najnowszego standardu operatora logistycznego. Według zapewnień w nowych oddziałach dużo uwagi poświecono ergonomii pracy i dostosowaniu przestrzeni do realnych potrzeb pracowników. Pozwoliło to na zapewnienie komfortowych warunków oraz przyczyniło się do usprawnienia funkcjonowania całego oddziału.

Inwestycja ma zostać poddana certyfikacji metodą BREEAM. Na terenie obiektu zainstalowano kilka proekologicznych rozwiązań, w tym instalację fotowoltaiczną, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych, oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI) oraz sieć świetlików dachowych. W magazynie natomiast zdecydowano się na zainstalowanie systemu monitorowania ugięcia dachu oraz elewację odbijającą promienie słoneczne. 

Zobacz także: Nowe centrum logistyczne w Pabianicach. Najemcą polska sieć salonów AGD RTV

Kolejne inwestycje magazynowe w Bydgoszczy

Jak zaznaczono w oficjalnym komunikacie, Rohlig Suus Logistics działa w regionie od 15 lat. Bydgoszcz natomiast jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia inwestycji, głównie za sprawą atrakcyjnego punktu komunikacyjnego czy rozbudowanych dróg łączących miasto z portami w Gdańsku i Gdyni oraz z kluczowymi ośrodkami miejskimi (Warszawa, Berlin).

Zobacz także: Inflacja w Polsce przestała rosnąć! W lipcu wyniosła 15,5% [WYKRES]

Firma logistyczna stawia w regionie przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla e-commerce. Nowy obiekt magazynowy ma pomóc w obsłudze firm z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych. Rohlig Suus Logistics liczy również na rozwój partnerstwa biznesowego z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej.

MLP Group: utrzymuje się wysoki popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button