E-commerceMagazyny

Nowe centrum logistyczne w Pabianicach. Najemcą polska sieć salonów AGD RTV

NEONET otworzył nowe centrum logistyczne w ramach inwestycji Panattoni Park Pabianice. Sieć sklepów z elektroniką chce rozwijać dział e-commerce. Nowy obiekt pozwoli na sprawne koordynowanie procesów logistycznych w Polsce. 

NEONET nowe centrum logistyczne w ramach Panattoni Park Pabianice

NEONET otwiera nowe centrum logistyczne w Pabianicach. Sieć sklepów z RTV i AGD zajmie powierzchnię 45 tys. mkw. Inwestycja znajduje się na terenie Panattoni Park Pabianice. Powierzchnia magazynowa wynosi 44 tys. m2, natomiast przestrzeń biurowa 1 400 m2. Otwarcie obiektu planowane jest na sierpień. Oddanie powierzchni dla NEONET oznacza zakończenie pierwszego etapu inwestycji w Pabianicach. Park logistyczny zajmie docelowo 123 000 m kw. w ramach czterech budynków.

Zobacz także: MLP Group: utrzymuje się wysoki popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe

NEONET przenosi część działalności do centrum logistycznego w Pabianicach, co ma umożliwić dalszą ekspansję na rynku. Sieć liczy obecnie prawie 300 elektromarketów w kraju. Z uwagi na dynamiczny rozwój branży, centrum logistyczne pozwoli na efektywniejsze zarządzanie procesami w ramach skoordynowanej działalności sieci. Mowa głównie o rozwoju e-commerce na polskim rynku, który znaczący wzrósł w okresie pandemii (Więcej: Logistyka e-commerce uzależniła się od pandemicznych nawyków e-konsumentów).

Nowoczesne rozwiązania na terenie inwestycji

Obiekt zajmowany przez NEONET został wyposażony w nowoczesne rozwiązania zapobiegające pożarom. Na terenie centrum znajdzie się monitoring CCTV. W obiekcie znajdują się również czujniki zmierzchu sterujące oświetleniem zewnętrznym, w środku natomiast umieszczono lampy LED. Wokół centrum znajdują się stacje ładowania pojazdów, które pozwalają na ekologiczne dotarcie do pracy. Powierzchnię dostosowano do sprzedaży omnikanałowej w całej Polsce.

Zobacz także: Ceny nieruchomości w Niemczech spadają! Czy to początek nowego trendu?

Centrum logistyczne Panattoni Park Pabianice zajmowane przez NEONET zostało poddane certyfikacji metodą BREEAM na poziomie VERY GOOD (Więcej: Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom). Obiekt znajduje się w niewielkiej odległości od drogi S14. Park logistyczny został ulokowany ok. 35 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

Panattoni buduje największy magazyn na Dolnym Śląsku! Niemal ćwierć miliona mkw

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button