KolejowyTransport

Ukraiński producent wagonów KVSZ wchodzi na rynek UE

Ukraiński producent wagonów Kryukiv Railway Car Building Works (KVSZ) prowadzi negocjacje z przewoźnikami i firmami leasingowymi w UE w nadziei na zdobycie kontraktów na dostawę nowych projektów wagonów o rozstawie 1 435 mm, które opracował do przewozu kontenerów i nadwozi wymiennych. Firma opracowuje plany kolejnych typów wagonów, aby sprostać potrzebom UE i twierdzi, że jest gotowa do przyjmowania zamówień od europejskich klientów.

Ukraiński producent wagonów KVSZ szuka klientów

Ukraiński producent wagonów Kryukiv Railway Car Building Works ma siedzibę w Kremenchuku w centralnej Ukrainie i posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu i utrzymywaniu wagonów osobowych, zespołów trakcyjnych, wagonów metra, wagonów i wózków dla regionu o rozstawie 1 520 mm. W 2021 roku firma rozpoczęła rozwój wagonów spełniających normy TSI WAG do użytku na rynku UE, zaczynając od przegubowego wagonu płaskiego Sggrss 80 ft. Obecnie zakończono testy dwóch prototypów w celu wykazania zgodności z normami TSI WAG i TSI Noise, a proces zatwierdzania przez Agencję Kolejową UE jest w toku z myślą o produkcji seryjnej od I kwartału 2023 r.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację z inwazją Rosji na terytorium naszego kraju, jesteśmy zmuszeni do aktywnego rozwoju i szukania opcji do współpracy z firmami z zaprzyjaźnionych krajów – przekazała spółka.

Czytaj też: Finlandia skonfiskowała rosyjskie wagony towarowe. Prawie 900 sztuk!

Firma jest gotowa do przyjmowania zamówień

Prototypowy wagon płaski Sggmrss 90 ft będzie gotowy do testów najprawdopodobniej w III kwartale 2022 r. i zatwierdzenia w 2023 r. W sprawie kontraktów KVSZ prowadzi obecnie negocjacje z różnymi europejskimi przewoźnikami i firmami leasingowymi. Ponadto ukraiński producent wagonów opracowuje plany kolejnych typów wagonów, aby sprostać potrzebom UE i twierdzi, że jest gotowa do przyjmowania zamówień od europejskich klientów.

Nasze produkty mają dawać radość ludziom, zbliżać miasta i kraje, skracać odległości, łączyć serca, służyć rozwojowi oraz dobrobytowi Ukrainy i naszych partnerów. Nasze przedsiębiorstwo to nasz świat, który tworzymy i pielęgnujemy – przekonuje firma na swojej stronie.

KVSZ

Czytaj też: Recesja w Rosji będzie mniejsza, niż wcześniej oczekiwano

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button