LotniczyTransport

PLL LOT wprowadzają zmiany w rezerwacji biletów lotniczych

PLL LOT wprowadzają zmiany w systemie rezerwacji biletów. Pasażerowie, którzy wykupili taryfę Saver, będą mogli modyfikować warunki podróży na określonych zasadach. Po zmianach obowiązkowa będzie opłata transakcyjna. 

LOT – zmiany w rezerwacji biletów

Krajowy przewoźnik oficjalnie poinformował, że transakcje wykonane od połowy lipca w ramach taryfy Saver zostaną objęte dodatkową obowiązkową opłatą transakcyjną. Pasażerowie, którzy zdecydują się na wybór najtańszej oferty Saver (bagaż podręczny do 8 kg) po zmianach polityki dotyczącej rezerwacji, będą mogli zmienić trasę i datę po opłaceniu stosownej opłaty transakcyjnej.

PLL LOT opublikowały również cennik. Według niego na trasach krajowych opłata ta wynosi 190 zł, na trasach o krótkim zasięgu – 70 euro, natomiast na trasach dalekiego zasięgu 150 euro.

Przed pandemią rozwiązanie to było dostępne wyłącznie dla osób, które wykupiły wyższą taryfę Standard oraz Flex lub w klasie premium i biznes.

Zobacz także: Coraz większe problemy lotnisk. W tym sezonie ginie ogromna liczba walizek!

PLL LOT wprowadzają nową politykę dotyczącą rezerwacji

Narodowy przewoźnik zaznaczył, że po zmianach w cenę biletu w wyższych taryfach wlicza się bagaż rejestrowany (do 23 kg). Dodatkowo pasażer może wybrać dowolne miejsce w samolocie bez dodatkowych opłat. Taryfa Flex umożliwia natomiast nieodpłatną zmianę rezerwacji i zwrot biletu nawet do trzech godzin przed odlotem.

Opcja Manage My Booking w serwisie lot.com pozwala na zmianę biletu dowolną liczbę razy. Opłata jest natomiast pobierana jednorazowo, gdyż dotyczy zmiany, a nie każdego odcinka podróży.

Zobacz także: 3 wskazówki dla linii lotniczych, które pozwolą osiągnąć zerową emisję

Nowa polityka transakcyjna obejmuje bilety zakupione po 19 lipca 2022 roku. PLL LOT wyjaśniają, że zmiany umotywowane są większym popytem na podróże. Przewoźnik tłumaczy, że w związku z obecnymi warunkami zasadne wydaje się wprowadzenie bardziej elastycznych warunków dotyczących lotów (Więcej: PLL LOT rozszerza współpracę z Embraerem i kupuje siedem samolotów oraz Chaos w branży lotniczej. Szef IATA: Heathrow to banda idiotów). Trudne warunki w branży utrzymają się prawdopodobnie do końca sezonu.

PLL LOT będą wykorzystywać paliwo SAF z posmażalniczych olejów spożywczych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button