DrogowyTransport

Kolejne zmiany w Girteka Logistics! Trwa restrukturyzacja przedsiębiorstwa

Girteka kontynuuje restrukturyzację poprzez wyodrębnianie nowych spółek. Procedura zostanie przeprowadzona zgodnie z litewskim prawem. Nowe spółki w ramach grupy Girteka mają pozwolić na efektywniejsze zarządzanie i ekspansję na nowe rynki. 

Girteka – nowe spółki z podziałem regionalnym

Litewska grupa logistyczna kontynuuje szeroko zakrojone działania zmierzające do restrukturyzacji przedsiębiorstwa. W 2021 roku utworzono Girteka Holding. Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu, obecnie trwają prace zmierzające do podziału Girteka Logistics na cztery podmioty: trzy geograficzne jednostki biznesowe oraz centrum kompetencyjne obsługujące wszystkie Spółki holdingowe Girteka. Decyzja ma ugruntować pozycję giganta logistycznego w Europie i pozwolić na pozyskiwanie nowych klientów.

Zobacz także: W okolicy Horsens powstaje ogromny parking dla zawodowych kierowców

Reorganizacja struktury Girteka Logistics

Po reorganizacji powstaną cztery firmy. Pierwsza z nich, Girteka Europe West zajmie się transportem wewnątrzeuropejskim (z wyjątkiem Skandynawii). Największa w Europie firma transportowa oparta na aktywach dąży do umocnienia swojej pozycji na rynku Skandynawskim. Dowodem na intensyfikację działań biznesowych w tym regionie jest wyodrębnienie Girteka Nordic. Girteka Europe East zajmie się transportem transgranicznym między Europą a krajami azjatyckimi, a Girteka Competence Center zapewni usługi wsparcia dla wszystkich spółek Grupy.

Edvardas Liachovičius, prezes Girteka Holding przekonuje, że grupa stara się pozostać pierwszym wyborem dla partnerów. Przekonuje również, że w zeszłym roku opracowano nową strategię biznesową, która jest sukcesywnie wdrażana, co ma umożliwić spółce zrównoważony i długoterminowy rozwój na rynku europejskim. Grupa firm ma działać w sposób skoordynowany, minimalizując wpływ czynników zewnętrznych na prowadzoną działalność biznesową w transporcie.

Zobacz także: Polskie zapasy gazu. Magazyny pełne, ale małe

Wydzielanie nowych podmiotów nastąpi zgodnie z obowiązującym prawem, w tym ustawą o spółkach Republiki Litewskiej. Procedury formalne mają się zakończyć do listopada 2022 roku. Jednocześnie grupa podkreśla, że podział nie ma wpływu na bieżące zobowiązania biznesowe, które będą regulowane według obowiązujących zasad i standardów. Zmiana struktury ma jedynie pozwolić na efektywniejsze zarządzanie oraz skupienie się na docelowych rynkach.

Słowacja obniża minimalny wiek kierowców zawodowych!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button