KolejowyTransport

Ogromne upały mogą wstrzymać ruch pociągów w Holandii

Holenderski zarządca infrastruktury ProRail ostrzegł swoich klientów o możliwych zakłóceniach w świadczeniu usług. Ruch pociągów w Holandii może zostać utrudniony, a nawet wstrzymany, z powodu awarii, będących efektem trwającej w kraju fali upałów.

Upały wpływają na ruch pociągów w Holandii

Fala upałów w Holandii wpływa na tamtejsze pociągi i systemy kolejowe. Holenderski zarządca infrastruktury ProRail ostrzegł pasażerów przed awariami, które mogą zakłócić, a nawet wstrzymać ruch pociągów w Holandii.

Palące słońce wytwarza dużo ciepła. To może prowadzić do awarii. Staramy się zapobiegać poważnym problemom za pomocą konserwacji zapobiegawczej i inspekcji. Jako sektor kolejowy, stale monitorujemy nasze systemy i interweniujemy tak szybko, jak to możliwe, jeśli pojawią się problemy – podkreśliła firma.

ProRail podkreślił również, że upały będą miały bezpośredni wpływ na zadania pracowników kolei, którzy prawdopodobnie będą musieli wprowadzić w życie protokoły eksploatacji ciepła i podjąć środki, takie jak dodatkowe hamowanie i schładzanie sprzętu.

Czytaj też: Tajpej chroni mieszkańców przed upałem. Skrócono działanie sygnalizacji

Upały w całej Europie

Wśród głównych zarządców infrastruktury w Europie kontynentalnej tylko ProRail sprecyzował podejście do obecnej fali upałów ogarniającej kontynent. Infrabel z Belgii i Deutsche Bahn z Niemiec nie opracowały planu działania ani sugestii dotyczących tej kwestii. Inaczej jest natomiast w Wielkiej Brytanii, gdzie zarządca infrastruktury Network Rail ogłosił we wtorek zamknięcie południowego odcinka East Coast Main Line. East Coast Main Line to zelektryfikowana linia kolejowa o długości 393 mil między Londynem a Edynburgiem, uważana za kluczową arterię transportową Wielkiej Brytanii. Network Rail zdecydował, że prognozowane temperatury pójdą w parze z zamknięciami i ograniczeniami prędkości na liniach kolejowych w całym kraju, aby zapewnić bezpieczne prowadzenie pociągów i uniknąć niebezpieczeństwa stopienia się torów. Firma powiedziała, że wpływ na usługi kolejowe będzie różny w zależności od regionu.

Z kolei w Hiszpanii z powodu spowodowanych upałami pożarów, spółka Renfe zamknęła część linii kolejowych, w tym magistralę z Madrytu do Galicji, na północnym zachodzie kraju. Spółka stwierdziła, że zamknięcie trasy wynika z troski o bezpieczeństwo podróżnych. W prowincji Zamora doszło bowiem do przerażającego zdarzenia. Portal “La Razon” opublikował nagranie, na którym widać przerażonych podróżnych jednego z pociągów szybkiej kolei, do którego zbliżał się rozprzestrzeniający się ogień.

Czytaj też: Dubajski sposób na upał – tworzenie sztucznych ulew

Topniejący lód arktyczny może zmienić międzynarodowe trasy żeglugowe

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button