PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Intralogistyka

Podnośniki koszowe – rola w centrach logistycznych i magazynach

Bezpieczne i efektywne magazynowanie wymaga specjalnego zaplecza. Niezawodnym wsparciem w codziennym funkcjonowaniu centrów logistycznych i magazynów są podnośniki koszowe. Jaką rolę odgrywają te urządzenia w pracach magazynowych? Jak wybrać właściwy typ podnośnika do magazynu? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Dlaczego warto stosować podnośniki w centrach logistycznych i magazynach?

Podnośniki to pełna gama urządzeń przeznaczonych do prac wysokościowych. Dzięki nim można unosić osoby i ładunki na żądaną wysokość – również nad przeszkodami.

Zalety korzystania z podnośników w pracach magazynowych:

  • Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa prac na wysokości,
  • Oszczędzają czas potrzebny do prowadzenia prac w magazynach i centrach logistycznych,
  • Występują w różnych wariantach wysokości podnoszenia i udźwigu, dzięki czemu można dopasować je do konkretnych celów,
  • Mają kompaktowe wymiary i mogą bez problemów poruszać się w alejkach pomiędzy regałami magazynowymi.

Tak wiele zalet powoduje, że podnośniki koszowe są obecnie powszechnie używane w magazynach i centrach logistycznych na całym świecie.

Jaką rolę mają podnośniki w magazynach i w centrach logistycznych?

Podnośniki do magazynów i do centrów logistycznych to wszechstronne maszyny, które stosowane są głównie w obiektach wysokiego składowania.

Najczęściej urządzenia te używane są do prowadzenia poniższych robót:

  • Układanie ładunków na regałach magazynowych,
  • Kompletacja zamówień,
  • Prowadzenie inwentaryzacji towarów,
  • Prace konserwacyjne i naprawcze, na przykład wymiana żarówek, serwis klimatyzacji w hali.

Dodatkowo podnośniki koszowe mogą być wykorzystane podczas prac budowlanych i wykończeniowych centrów logistycznych i hal magazynowych.

Wobec tego sprzęt ten może być używany na wszystkich etapach związanych z realizacją i funkcjonowaniem obiektów przeznaczonych do magazynowania towarów.

podnośniki koszowePodnośniki do centrów logistycznych i magazynów – czym powinny się cechować?

W pracach magazynowych wykorzystuje się różne typy podnośników. Dzięki temu, że maszyny te występują w wielu wariantach pod kątem sposobu podnoszenia, zasięgu, udźwigu czy wymiarów, można dostosować je do konkretnych potrzeb, w tym wysokości składowania w magazynie czy szerokości alejek.

Wewnątrz obiektów jak centra logistyczne oraz magazyny używane są podnośniki wyposażone w napędy elektryczne. Bazują one na nieemisyjnych, cichych silnikach oraz na pojemnych akumulatorach, dzięki którym mogą zapewnić długi czas pracy.

Najlepsze rodzaje podnośników do prac magazynowych do magazynów i centrów logistycznych najczęściej wybierane są poniższe rodzaje podnośników:

Podnośniki masztowe

Podnośniki koszowe masztowe są wyposażone w pionowy maszt, który w wybranych modelach może być również łamany, by uzyskać większy zasięg boczny. Podnośnik masztowy elektryczny może być używany w różnych celach, między innymi do obsługi magazynu, prac bieżących wewnątrz obiektów. Ze względu na swoje niewielkie wymiary podnośnik masztowy może zapewnić bezkolizyjną jazdę. Dodatkowo oferuje wysoki komfort pracy także przy podniesionej platformie, co usprawnia prowadzenie robót.

Podnośniki nożycowe

W pracach magazynowych stosowane są też podnośniki nożycowe, które wyróżniają się dużymi platformami i wysokim udźwigiem. Najczęściej stosowane są wtedy modele o kompaktowych wymiarach, które pozwalają na łatwe poruszanie się w ograniczonych przestrzeniach.

Podnośniki teleskopowe

Maszyna jak podnośnik teleskopowy na ogół nie jest używana w obsłudze magazynu. Podnośniki te stosowane są natomiast w pracach jak budowa hal magazynowych i centrów logistycznych, wykończenia, montaż, a także podczas inspekcji oraz cięższych prac konserwacyjnych.

Podnośniki koszowe do centrów logistycznych i magazynów – wynajem, leasing czy zakup?

Obecnie podnośniki do magazynów i do centrów logistycznych mogą być wynajęte, wyleasingowane i kupione na własność.

Wśród powyższych opcji finansowania najwygodniejszy jest wynajem podnośników koszowych, który pozwala na łatwy dostęp do nowoczesnego sprzętu bez inwestowania w niego znacznej kwoty.

Zobacz także: Magazyny GLP są o 2 metry wyższe i znacznie pojemniejsze

Wynajem jest również oferowany z gamą usług dodatkowych jak transport podnośnika, jego okresowa konserwacja oraz serwis w razie pojawienia się problemów, kursy dla operatorów. Atutem najmu podnośnika jest również przystępna forma rozliczeń i możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów.

Chcesz skorzystać z wynajmu podnośników koszowych na korzystnych warunkach? Sprawdź ofertę wypożyczalni AA Herkules i prowadź prace magazynowe z użyciem profesjonalnego sprzętu wygodnie, bezpiecznie i bez przepłacania!

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button