LotniczyTransport

PLL LOT będą latać od lipca z Zielonej Góry do Gdańska i Burgas!

Loty z Zielonej Góry do Gdańska i Burgas to kolejny etap rozwoju lotniska Zielona Góra Babimost. Do 2019 roku realizowano wyłącznie połączenia z Warszawą. Przed pandemią władze lotniska podjęły współpracę z przewoźnikami czarterowymi, co znacznie rozszerzyło ofertę zielonogórskiego portu. 

Loty z Zielonej Góry – Gdańsk i Burgas

PLL LOT już wcześniej zapowiadały wprowadzenie nowej oferty dla mieszkańców Zielonej Góry. Jednak informacje o nowych lotach ostatecznie potwierdzono w komunikacie prasowym. Rejsy sezonowe będą realizowane do Gdańska oraz Burgas w Bułgarii.

Według informacji przekazanych przez PLL LOT, rejsy do Bułgarii zostaną zainaugurowane 10 lipca, a do Gdańska – 13 lipca. Połączenie do Gdańska będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Sama podróż potrwa około godziny. Samoloty LOT będą startować z Gdańska o 18.20, natomiast rejsy powrotne z Zielonej Góry zaplanowano na godzinę 19.50. To połączenie będzie realizowane wyłącznie w okresie wakacyjnym.

Rejsy do Bułgarii będą realizowane Bombardierami Q400. Szacowany czas trwania lotu to niecałe trzy godziny. Wyloty z lotniska w Zielonej Górze zaplanowano na 15.35. Lądowanie w Burgas planowane jest o 19.25 lokalnego czasu. Loty powrotne z Burgas planowo będą odbywać się o godzinie 20.00 lokalnego czasu. Podróżujący przybędą do Zielonej Góry o 21.45. Według rozkładu będzie to oferta sezonowa, realizowana wyłącznie raz w tygodniu.

Sezonowe połączenia PLL LOT

Ceny biletów w relacji Zielona Góra-Gdańsk dostępne są w cenie ok. 100 zł w jedną stronę. Za podróż do Bułgarii należy zapłacić niecałe 250 zł w obie strony.

Szacuje się, że spore zainteresowanie mogą wzbudzić loty do Burgas, które mają stanowić alternatywę dla podróżujących samochodem.

Zobacz także: Strajk pilotów SAS. Masowe odwołania lotów w całej Europie

Zobacz także: Madagaskar płaci wysoką cenę za tanie loty Europejczyków

Port w Babimoście jest najmniejszym lotniskiem w Polsce. Przez lata jedynym rejsem komercyjnym było połączenie z Warszawą. W 2019 roku lotnisko nawiązało współpracę z przewoźnikami czarterowymi, co pozwoliło na rozszerzenie oferty. Obecnie obsługuje loty czarterowe m.in. do Turcji czy Chorwacji.

Air India zatrudnią emerytowanych pilotów, by obsadzić nowe samoloty

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button