LotniczyTransport

Airbus zwiększa swoją obecność na polskim rynku i otwiera nowe biuro w Gdańsku

Airbus otwiera nowe biuro w Gdańsku. Navblue, spółka Airbus Services, rozpocznie swoją działalność w III kwartale 2022 roku. 

Airbus w Gdańsku – nowe biuro spółki zależnej Navblue

Airbus zwiększa swoją obecność w Polsce. W Gdańsku powstanie biuro spółki zajmującej się bazami danych oraz oprogramowaniem dla branży lotniczej.

Navblue to spółka zależna Airbusa. Swoją działalność w Gdańsku rozpocznie wraz z początkiem września. Dotychczas na terenie Europy znajdują się cztery oddziały firmy, we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwecji. W Trójmieście zatrudnienie znajdą przede wszystkim informatycy oraz inżynierowie specjalizujący się w branży lotniczej. Ich zadaniem będzie tworzenie baz danych i oprogramowania dla linii lotniczych oraz punktów kontroli lotów. Spółka Navblue ma siedzibę w Tuluzie we Francji. Na całym świecie zatrudnia 465 osób z 30 państw.

Fabrice Hamel, prezes Navblue, mówi o inwestycji:

Powstanie naszego biura w Polsce wzmocni sieć oddziałów Navblue w Europie i na świecie. Cieszymy się, że będziemy zatrudniać w Gdańsku utalentowanych programistów, którzy będą współpracować z podobnymi zespołami z Europy, Azji i Ameryki. Naszym celem jest stać się pożądanym i atrakcyjnym pracodawcą w regionie. Już teraz zachęcamy potencjalnych kandydatów do aplikowania o pracę.

Zobacz także: Lufthansa rezygnuje ze wszystkich Airbusów A380 przez koszty paliwa

Airbus zwiększa swoją obecność w Polsce

To kolejny oddział lotniczego giganta w Polsce. Airbus obecny jest w Warszawie, Mielcu i Łodzi. W 2001 roku nabyto fabrykę PZL Warszawa-Okęcie. Airbus Defence and Space zatrudnia obecnie ok. 700 osób. Zakład specjalizuje się w produkcji struktur dla modeli C295 i A330 oraz wiązek elektrycznych do C295, A320 i, A330. Airbus współpracuje na polskim rynku z 30 lokalnymi dostawcami. Działalność obejmuje również modernizację MRO dla floty samolotów PZL-130 Orlik polskich Sił Powietrznych oraz floty regionalnej C295. Ważnym aspektem są ośrodki badawcze zajmujące się opracowywaniem nowych koncepcji w centrum inżynieryjno-projektowym śmigłowców w Łodzi.

Zobacz także: Airbus ujawnił koncepcje samolotów zeroemisyjnych

Działalność Airbusa skupia się nie tylko na produkcji samolotów oraz śmigłowców, ale również dostarczaniu usług w zakresie nowoczesnych technologii. Navblue funkcjonuje w ramach Airbus Services i specjalizuje się w dostawie niezbędnego oprogramowania dla lotnictwa cywilnego i wojskowego. Celem działalności spółki jest optymalizacja procesów lotniczych oraz łatwiejsze zarządzanie lotami uwzględniając bezpieczeństwo oraz rozwijając koncepcję zrównoważonego lotnictwa.

Airbus ogłasza rekordowe wyniki finansowe za 2021 rok!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button