LotniczyTransport

Airbus zwiększa swoją obecność na polskim rynku i otwiera nowe biuro w Gdańsku

Airbus otwiera nowe biuro w Gdańsku. Navblue, spółka Airbus Services, rozpocznie swoją działalność w III kwartale 2022 roku. 

Airbus w Gdańsku – nowe biuro spółki zależnej Navblue

Airbus zwiększa swoją obecność w Polsce. W Gdańsku powstanie biuro spółki zajmującej się bazami danych oraz oprogramowaniem dla branży lotniczej.

Navblue to spółka zależna Airbusa. Swoją działalność w Gdańsku rozpocznie wraz z początkiem września. Dotychczas na terenie Europy znajdują się cztery oddziały firmy, we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwecji. W Trójmieście zatrudnienie znajdą przede wszystkim informatycy oraz inżynierowie specjalizujący się w branży lotniczej. Ich zadaniem będzie tworzenie baz danych i oprogramowania dla linii lotniczych oraz punktów kontroli lotów. Spółka Navblue ma siedzibę w Tuluzie we Francji. Na całym świecie zatrudnia 465 osób z 30 państw.

Fabrice Hamel, prezes Navblue, mówi o inwestycji:

Powstanie naszego biura w Polsce wzmocni sieć oddziałów Navblue w Europie i na świecie. Cieszymy się, że będziemy zatrudniać w Gdańsku utalentowanych programistów, którzy będą współpracować z podobnymi zespołami z Europy, Azji i Ameryki. Naszym celem jest stać się pożądanym i atrakcyjnym pracodawcą w regionie. Już teraz zachęcamy potencjalnych kandydatów do aplikowania o pracę.

Zobacz także: Lufthansa rezygnuje ze wszystkich Airbusów A380 przez koszty paliwa

Airbus zwiększa swoją obecność w Polsce

To kolejny oddział lotniczego giganta w Polsce. Airbus obecny jest w Warszawie, Mielcu i Łodzi. W 2001 roku nabyto fabrykę PZL Warszawa-Okęcie. Airbus Defence and Space zatrudnia obecnie ok. 700 osób. Zakład specjalizuje się w produkcji struktur dla modeli C295 i A330 oraz wiązek elektrycznych do C295, A320 i, A330. Airbus współpracuje na polskim rynku z 30 lokalnymi dostawcami. Działalność obejmuje również modernizację MRO dla floty samolotów PZL-130 Orlik polskich Sił Powietrznych oraz floty regionalnej C295. Ważnym aspektem są ośrodki badawcze zajmujące się opracowywaniem nowych koncepcji w centrum inżynieryjno-projektowym śmigłowców w Łodzi.

Zobacz także: Airbus ujawnił koncepcje samolotów zeroemisyjnych

Działalność Airbusa skupia się nie tylko na produkcji samolotów oraz śmigłowców, ale również dostarczaniu usług w zakresie nowoczesnych technologii. Navblue funkcjonuje w ramach Airbus Services i specjalizuje się w dostawie niezbędnego oprogramowania dla lotnictwa cywilnego i wojskowego. Celem działalności spółki jest optymalizacja procesów lotniczych oraz łatwiejsze zarządzanie lotami uwzględniając bezpieczeństwo oraz rozwijając koncepcję zrównoważonego lotnictwa.

Airbus ogłasza rekordowe wyniki finansowe za 2021 rok!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button