PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport
Gorące newsy

Chiny: W Xinjiang długość dróg ekspresowych przekroczyła 10000 km

W chińskim regionie autonomicznym Xinjiang nastąpiło otwarcie czterech nowych autostrad. Tym samym długość dróg ekspresowych wzrosła tam do ponad 10 tysięcy kilometrów. Budowa dróg była niezwykle wymagająca, ponieważ rejon ten mieści się na drugiej co do wielkości pustyni piaszczystej na świecie — Takla Makan.

W autonomicznym regionie Xinjiang w Chinach wybudowano ponad 10 tysięcy km dróg ekspresowych

Jak poinformowało regionalny departament transportu w Xinjiang, otwarcie autostrad w pierwszych trzech lokalizacjach ma szczególnie duże znaczenie dla poprawy środowiska inwestycyjnego i rozwoju regionu.

Dodatkowo inwestycja miała na celu usprawnić ruch w dorzeczu Tarim, które przez lata zmagało się z problemami infrastrukturalnymi. Budowa nowych dróg była kluczowa, ponieważ region Xinjiang stanowi 1/6 terytorium całego Państwa Środka, a jego powierzchnia zajmuje ponad 1 665 000 km².

Nowo wybudowane autostrady znajdują się w prefekturze Hotan, prefekturze Aksu, mongolskiej prefekturze autonomicznej Bayingolin i autonomicznej prefekturze Hui Changji.

Zobacz również: Chiny uruchomiły linię kolejową na niemal największej pustyni na Ziemi

Xinjiang planuje w tym roku inwestycje w środki trwałe w wysokości 80 mld juanów (ok. 11,9 mld dolarów amerykańskich) w transport autostradowy. W samym 2021 r. inwestycje majątkowe regionu w transport drogowy wyniosły 69,05 mld juanów. Ponadto w ostatnim czasie w regionie otworzono ogromną pętlę kolejową, której długość wynosi 2712 kilometrów.

Czytaj również: Chiny: spada konsumpcja, rośnie bezrobocie. Lockdowny negatywnie wpływają na gospodarkę

Co istotne, sam teren jest mieści się na drugiej co do wielkości pustyni piaszczystej na świecie Takla Makan. Jej powierzchnia wynosi ponad 270 tys.km². Z tego powodu inżynierowie musieli zmagać się z licznymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W tym z licznymi burzami piaskowymi występującymi w tym rejonie.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button