LotniczyTransport

Turkmenistan Airlines wznawiają regularne loty do Moskwy

Turkmenistan Airlines wznowią regularne loty do Moskwy po ponad dwóch latach od zaprzestania wykonywania regularnych połączeń międzynarodowych. Począwszy od przyszłego miesiąca, przewoźnik będzie oferował dwa połączenia tygodniowo między Aszchabadem a Moskwą.

Turkmenistan Airlines wznawia loty po pandemii

Narodowe linie lotnicze Turkmenistanu wznowiły regularne loty do Moskwy po powrocie do miasta na początku tego roku. Od 5 lipca Turkmenistan Airlines będzie latać we wtorki i czwartki z międzynarodowego lotniska w Aszchabadzie (ASB) na lotnisko Domodiedowo w Moskwie (DME). W drodze powrotnej w tych samych dniach z Moskwy będzie można polecieć na lotnisko Turkmenbashi International Airport (KRW).

Nowy rozkład lotów przedstawia się następująco:

  • Wtorek – wylot z Aszchabadu o 19:25 (GMT+5), przylot do Moskwy o 21:15 (GMT+3).
  • Czwartek – wylot z Aszchabadu o 07:35 (GMT+5), przylot do Moskwy o 09:25 (GMT+3).

Odcinek powrotny:

  • Wtorek – wylot z Moskwy o 22:45 (GMT+3), przylot do Turkmenbashi o 04:15+1 (GMT+5).
  • Czwartek – wylot z Moskwy o 10:55 (GMT+3), przylot do Turkmenbashi – o 16:25 (GMT+5).

Czytaj też: Air India zatrudnią emerytowanych pilotów, by obsadzić nowe samoloty

Turkmenistan Airlines wychodzi z pandemii

Turkmenistan Airlines odwołały wszystkie regularne połączenia międzynarodowe w marcu 2020 r. w związku z wybuchem pandemii COVID-19. Linie dopiero niedawno, w marcu 2022 r., wznowiły loty do Moskwy po dwóch latach przerwy. Od tego czasu, według danych FlightRadar24.com, w ciągu ostatnich trzech miesięcy na trasie AszchabadMoskwa odbyło się mniej niż 10 lotów.

W czasie trwania pandemii ambasada rosyjska organizowała loty repatriacyjne, wykonując łącznie 46 lotów. Do marca 2022 roku loty te obsługiwała linia S7 Airlines, po czym przejęła je linia Turkmenistan Airlines. W związku z sankcjami gospodarczymi nałożonymi na Rosję ceny tych lotów wzrosły z 1 397 manatów (1 774 złotych) do 2 095 manatów (2 662 złotych). Szacuje się, że czas oczekiwania na wejście na pokład samolotu dla obywateli Rosji wynosi od 6 do 10 tygodni.

W miarę jak rządy łagodzą restrykcje dotyczące COVID-19, linie lotnicze na całym świecie zaczynają zwiększać liczbę operacji. Turkmenistan Airlines wznowiły regularne połączenia do Dubaju i Kazania 30 maja i podobno nie były w stanie poradzić sobie z ogromnym popytem na bilety. Jak podaje Kronika Turkmenistanu, ceny biletów według stawek państwowych na trasie Turkmenabat – Kazań wzrosły z 1 300 manatów (1 651 złotych) do ponad 8000 manatów (10 163 złotych), co oznacza wzrost o ponad 700%. Przewoźnik planuje również wznowienie połączeń do Frankfurtu latem tego roku, a w ostatnich tygodniach wykonał inne loty repatriacyjne, w tym z Mińska na Białorusi.

Czytaj też: Ruch lotniczy w Polsce ostro w dół, w Łodzi w mocno w górę

Ruch lotniczy w Europie wzrósł o prawie 500% w ciągu roku

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button