Info z rynkuMagazyny

DACHSER otwiera nowe centrum logistyczne w Lizbonie

DACHSER otwiera nowe centrum logistyczne, które ma pozwolić na optymalizację procesów logistycznych na terenie Europy. 

DACHSER z nowym centrum logistycznym w Portugalii

DACHSER zakończył najnowszą inwestycję w Portugalii. Centrum logistyczne o wartości 13 mln euro zostało zlokalizowane w Castanheira do Ribatejo. Pozwoli zwiększenie możliwości operacyjnych dostawcy usług logistycznych w regionie oraz na rynku europejskim.

Do budynku przeniosło się już 150 pracowników, którzy pracowali dotychczas w dawnej siedzibie DACHSER w Alverca do Ribatejo. Nowy obiekt jest ulokowany strategicznie, co powala na efektywniejsze połączenie z rozległą europejską siecią transportową DACHSER. Jak zapewnia Ricardo Carvalho, Branch Manager oddziału w Lizbonie, centrum ma cotygodniowe połączenia z praktycznie całą Europą:

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Z naszego oddziału w Lizbonie zapewniamy bezpośrednie, codzienne połączenia z Francją (DACHSER Eurohub w Clermont-Ferrand) i Niemcami (DACHSER Eurohub w Überherrn), a także ze wszystkimi prowincjami Hiszpanii.

Zobacz także: Czy obniżka podatku CIT wspiera wzrost gospodarczy? Nie [BADANIE]

DACHSER – automatyzacja i optymalizacja procesów

Obiekt został zaprojektowany z myślą o optymalizacji procesów logistycznych. Powstał na działce o powierzchni 59 200 m kw. Liczący 7 396 m2 terminal z 65 stanowiskami przeładunkowymi może zostać w przyszłości powiększony o 3 796 m2 i kolejnych 40 doków. Postawiono na automatyzację procesów, infrastruktura przeznaczona do obsługi i transportu towarów opiera się o najnowsze technologie, wykorzystano m.in. cross-docking. Zainstalowano również automatyczny system transportu palet. System samodzielnie rozpoznaje samochody wjeżdżające na teren należący do DACHSER.

Zobacz także: DACHSER DIY Logistics: Logistyczny „one-stop shop” dla branży DIY

Celestino Silva, Managing Director European Logistics Iberia w DACHSER, mówi o inwestycji:

Dzięki naszemu nowemu centrum logistycznemu w Lizbonie, które spełnia standardy konstrukcyjne i organizacyjne najnowocześniejszych placówek DACHSER w Europie, będziemy mogli jeszcze szybciej, skuteczniej i lepiej reagować na potrzeby naszych klientów na rynku krajowym i europejskim.

Budowa obiektu rozpoczęła się w minionym roku. Inwestycja spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa wymagane na europejskim rynku. Postawiono na zrównoważony rozwój. Na terenie inwestycji znajduje się instalacja fotowoltaiczna oraz aerotermalna, która służy do podgrzewania wody. Co więcej, zainstalowano również energooszczędne systemy oświetlenia i klimatyzacji.

Rekordowy rok Dachser. Bardzo dobre wyniki zasługą m.in. cen frachtu

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button