Info z rynku

Zmarł Walter Reist, założyciel firmy Ferag AG

Walter Reist był szwajcarskim przedsiębiorcą, założycielem Ferag AG. Ceniony głównie za wkład naukowy w rozwój przemysłu poligraficznego. W 1993 roku Szwajcarski Federalny Instytut Technologii w Zurychu przyznał mu tytuł doktora honoris causa nauk technicznych. 

Walter Reist – autor ponad 3500 patentów

7 czerwca 2022 roku w wieku 95 lat zmarł Walter Reist, założyciel Ferag AG. Przedsiębiorca był z wykształcenia maszynistą, później inżynierem mechanikiem. Opracował ponad 3500 patentów w zakresie uszlachetniania druku. W 1957 roku założył przedsiębiorstwo Fehr & Reist AG wraz z Hansem Fehrem. Od 1963 roku firma ma siedzibę w szwajcarskim Hinwil. Przedsiębiorstwo zajmuje się budową i sprzedażą przenośników i systemów przetwarzania dla przemysłu poligraficznego.

Zobacz także: Po co komu logistyka, kiedy świat się pali?

W oficjalnym oświadczeniu Ferag AG można przeczytać:

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż 07 czerwca 2022 roku, w wieku 95 lat zmarł Walter Reist – założyciel firmy Ferag AG.

Dzięki swojemu talentowi, przedsiębiorczości i kulturze korporacyjnej Walter Reist, kiedyś z wykształcenia maszynista, a później inżynier mechanik, stał się zarówno liderem na rynku światowym, jak i poszukiwanym partnerem kontraktowym w dziedzinie systemów transportu i przetwarzania w przemyśle poligraficznym, a także w dziedzinie procesów produkcyjnych.

Walter Reist miał wszystko, co charakteryzuje pioniera. Charyzmę, chęć osiągania celów, ale także umiejętność dostrzegania i wykorzystywania szans. Tracimy wyjątkową osobowość, której wszyscy wiele zawdzięczamy. Pragniemy z powodzeniem kontynuować jego dzieło oraz kultywować i rozwijać jego przedsiębiorcze idee.

Wyrazy szczerego współczucia kierujemy do jego rodziny, przyjaciół u współpracowników.

Zobacz także: Co piąty mieszkaniec USA nie zaoszczędził żadnych pieniędzy w minionym roku

Ferag AG jako rodzinna firma

Ferag AG jest rodzinną firmą, od 1997 roku jest w rękach drugiego pokolenia rodziny. W 2006 roku WRH Walter Reist Holding wraz ze swoimi spółkami zależnymi Ferag, Denipro, PMC oraz ok. 20 spółkami zajmującymi się sprzedażą i dystrybucją, zatrudniał ponad 1500 osób na całym świecie.

Od lat kontynuowaną tradycją zapoczątkowaną przez Reista są cykliczne spotkania w ramach Lilienberg Entrepreneur Forum. Wydarzenie ma na celu promowanie przedsiębiorczości. Każdego roku kilkaset osobistości ze wszystkich sektorów gospodarki bierze udział w około 60 wydarzeniach na forum.

Logistyka w miastach pozwoli na bardziej zrównoważony rozwój

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button