E-commerce

Vinted uruchamia Vinted Go. W planach sieć skrytek i platforma wysyłkowa

Vinted, platforma sprzedaży odzieży używanej, uruchamia własną firmę logistyczną: Vinted Go. Firma będzie dysponować własnymi skrytkami na paczki w Paryżu i okolicach. Ponadto z jej platformy wysyłkowej online mogą korzystać inne firmy.

Nowy oddział logistyczny Vinted Go

Vinted to platforma internetowa, na której użytkownicy mogą kupować i sprzedawać używane ubrania. Firma działa na 12 rynkach europejskich, w tym również w Polsce. Ostatnio firma rozpoczęła działalność w Holandii i we Włoszech. Obecnie Vinted ma ponad 65 milionów użytkowników.

Vinted to fantastyczna firma, która ma już mocne fundamenty i tak wiele możliwości dalszego rozwoju. Rynek secondhandów dopiero raczkuje, a Vinted ma do odegrania ważną rolę w szybkim przechodzeniu na alternatywne sposoby konsumpcji. Cieszę się, że dołączyłem do firmy, która kieruje się tak głęboką misją – mówi Adam Jay, dyrektor generalny, Vinted Marketplace.

Vinted Go będzie przede wszystkim rozwiązaniem typu pick-up drop-off (PUDO) z własną siecią skrytek. Usługa zostanie uruchomiona w tym miesiącu w Paryżu i okolicach. Użytkownicy Vinted z tego obszaru mogą wybrać opcję dostawy, a elektryczne samochody dostawcze będą dostarczać paczki do skrytek. Docelowo będzie korzystać z usług ponad 40 przewoźników i 200 tys. punktów odbioru w całej Europie.

Europejska infrastruktura przesyłek transgranicznych jest bardzo rozdrobniona, brakuje jej dostępności, wygody i łączności – a wszystkie te cechy są kluczowe dla międzynarodowych firm zajmujących się handlem elektronicznym. Możemy rozszerzyć naszą ofertę, aby stworzyć lepsze doświadczenia związane z dostarczaniem paczek – mówi Vytautas Atkočaitis, wiceprezes Vinted Go.

Czytaj też: InPost i Modivo wdrażają opakowania wielokrotnego użytku EkoBox

Internetowa platforma wysyłkowa

Oprócz sieci paczek, firma będzie oferować innym firmom platformę wysyłkową online. Platforma ta ma na celu połączenie i zoptymalizowanie infrastruktury przewoźników zewnętrznych na potrzeby przedsiębiorstw. Usługa zostanie uruchomiona za kilka miesięcy. Firma Vinted twierdzi, że w przyszłości chce wprowadzić bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie dostaw.

Nowe ramię logistyczne zaowocowało również nową strukturą firmy. Vinted i Vinted Go są teraz własnością nowej spółki matki: Vinted Group.

Nasz zespół przez lata pracował niezwykle ciężko, aby połączyć sieć partnerów dostawczych obejmującą wiele rynków, co zaowocowało szerokim wyborem opcji dostaw w korzystnych cenach dla członków Vinted. Stało się to kluczową częścią naszej oferty dla członków i pomogło nam zachęcić do korzystania z handlu używanego na platformie Vinted. Tworząc dziś samodzielną firmę, która będzie koncentrować się wyłącznie na dostarczaniu paczek, możemy wzmocnić i rozszerzyć naszą ofertę dla konsumentów, jednocześnie opracowując i testując różne rozwiązania w celu stworzenia lepszych warunków dostarczania paczek – dodał Atkočaitis.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Shopify i Twitter podpisały umowę o współpracy. To plan Elona Muska?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button