E-commerce

Shopify i Twitter podpisały umowę o współpracy. To plan Elona Muska?

Shopify i Twitter ogłosiły współpracę, która umożliwi sprzedaż na platformie społecznościowej. Jest to najnowsza inicjatywa Shopify, mająca na celu poszerzenie grona partnerów w mediach społecznościowych, aby pomóc firmom w dotarciu do kupujących na różnych platformach internetowych. Od dziś, amerykańscy sprzedawcy Shopify będą mogli otworzyć wirtualny sklep na platformie zakupowej Twittera.

Shopify i Twitter rozpoczynają współpracę

Shopify i Twitter podpisały umowę o współpracy. Sprzedawcy Shopify mogą teraz wyświetlać do pięciu produktów na swoim profilu na Twitterze lub korzystać z Twitter Shops, pilotażowej funkcji, która pozwala sprzedawcom reklamować do 50 produktów w zakładce połączonej z ich profilem.

Handel detaliczny nie odbywa się w jednym kanale, ale w każdym. Teraz, gdy pandemia ustępuje, handlowcy chcą sprzedawać na każdym obszarze – powiedział Harley Finkelstein, prezes Shopify, w wywiadzie dla Bloomberg News.

Shopify odmówił podania szacunkowych danych dotyczących tego, jak bardzo umowa z Twitterem zwiększy sprzedaż dla jego klientów. Powiedział jednak, że zamówienia złożone u sprzedawców Shopify za pośrednictwem innych partnerstw online wzrosły czterokrotnie w pierwszym kwartale 2022 roku, w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. W zeszłym roku liczba wyświetleń tweetów związanych z zakupami wyniosła około 40 miliardów. Akcje firmy z siedzibą w Ottawie spadły w tym roku o 76%. Firma e-commerce musi stawić czoła problemom związanym z powrotem do zakupów osobistych po pandemii.

Czytaj też: Shopify nie spełnia oczekiwań, ale kupi firmę logistyczną Deliverr

Amazon próbuje osłabić Shopify

Uruchomienie Twittera różni się nieco od innych programów partnerskich, ponieważ nie obejmuje Shop Pay, narzędzia do płatności online Shopify. Elon Musk, który chce przejąć Twittera za 44 miliardy dolarów, powiedział, że planuje przekształcić Twittera w „superaplikację”. Miliarder stwierdził, że chce połączyć media społecznościowe, zakupy online i płatności. Akcje Twittera spadły w tym roku o 10%.

Shopify to oparta na chmurze, wielokanałowa platforma e-commerce przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw. Sprzedawcy używają aplikacji do projektowania, konfigurowania i zarządzania swoimi sklepami w wielu kanałach sprzedaży. Kanały te obejmują stronę internetową, telefonię komórkową, media społecznościowe, marketplace’y, sklepy stacjonarne i sklepy typu pop-up. Platforma zapewnia również handlowcom kompleksowe zaplecze i pojedynczy widok na ich działalność.

Umowa z Twitterem została podpisana dwa miesiące po tym, jak Amazon ogłosił, że sprzedawcy będą mogli sprzedawać swoje produkty bezpośrednio z własnej strony internetowej. Posunięcie to jest postrzegane jako część działań mających na celu osłabienie dynamiki Shopify.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Shopee najczęściej pobieraną aplikacją e-commerce na świecie! AliExpress i Amazon w tyle

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button