LotniczyTransport

Qatar Airways tnie trasy na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

Zawieszenie tras, skrócenie rozkładów i rezygnacja z przydziałów czasu na starty i lądowania – to zapowiedzi Qatar Airways, które skupią się na obsłudze tłumu pasażerów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Qatar Airways ograniczy trasy podczas Mistrzostw Świata

Katar będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w tym roku. W związku z tym państwo spodziewa się ogromnego napływu turystów na Międzynarodowe Lotnisko Hamad w Doha. Duży wzrost liczby pasażerów i dodatkowe linie lotnicze, które chcą tymczasowo obsługiwać zdominowane przez Qatar Airways lotnisko, powodują, że rodzinna linia lotnicza wprowadza w tym okresie pewne krótkoterminowe, ale znaczące zmiany.

Prezes linii lotniczych AkbarAlBaker powiedział mediom uczestniczącym w dorocznym walnym zgromadzeniu IATA w Doha w tym tygodniu, że linie lotnicze będą musiały zrestrukturyzować banki lotów w ciągu 30 dni, aby zwolnić sloty dla innych linii lotniczych, które chcą latać do Doha i przenieść przepustowość na trasy, na których popyt ze strony fanów piłki nożnej jest najwyższy – przede wszystkim trasy do 32 krajów biorących udział w imprezie, która będzie trwała od połowy listopada do połowy grudnia. Katar spodziewa się ponad miliona gości w tym okresie.

Będziemy musieli zrezygnować z wielu połączeń, aby zmniejszyć przepustowość i umożliwić innym liniom lotniczym wykorzystanie przydziałów czasu na start i lądowanie. Będzie to miało miejsce w ciągu 30 dni… Niektóre z tras do krajów nie biorących udziału w turnieju 32 państw zostaną wstrzymane, a inne ograniczone – stwierdził Akbar Al Baker.

Czytaj też: Linie Qatar Airways notują rekordowy zysk przed Mistrzostwami Świata

Szansa na zabłyśnięcie

Qatar Airways zachęca również inne linie lotnicze z rejonu Zatoki Perskiej do uruchomienia lotów wahadłowych do i z Doha, w tym na stare międzynarodowe lotnisko w Doha. Nawet 20 tys. osób dziennie mogłoby przylatywać z pobliskich miast na początku dnia i odlatywać później, co złagodziłoby spodziewany niedobór miejsc noclegowych w Doha.

Zachęcamy również naszych regionalnych przyjaciół, aby na czas Mistrzostw Świata organizowali loty do Doha. Kilka tygodni temu Qatar Airways nawiązał współpracę z flydubai, Kuwait Airways, Oman Air i Saudia, aby połączyć posiadaczy biletów na mecz FIFA World Cup Qatar 2022 z Dohą za pomocą lotów wahadłowych w dniu meczu – dodał Al Baker.

Katar i prezes jego rodzinnej linii lotniczej widzą w Mistrzostwach Świata czas na zabłyśnięcie. Dokładają wszelkich starań, aby dogodzić fanom piłki nożnej, ale osoby, które mają zarezerwowane lub zaplanowane loty do Doha w tym okresie, mogą szukać alternatywnych opcji.

Czytaj też: Egipt i Katar podpisały umowy inwestycyjne na 5 mld dolarów. To jednak nie rozwiązuje problemów Egiptu

Qatar Airways nawiązują współpracę z innymi liniami, by obsłużyć kibiców

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button