Magazyny

Nowy magazyn LCube o powierzchni 35 000 m kw. powstanie w centralnej Polsce

Deweloper magazynowy LCube rozpoczyna inwestycję w Centralnej Polsce. W miejscowości Mszczonów powstanie park przemysłowo-magazynowy o docelowej powierzchni 35 000 m kw.

Park logistyczny w Mszczonowie – LCube

Park powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie węzła komunikacyjnego. Mowa o drodze krajowej nr 8 łączącej północ z południem i drodze krajowej nr 50. Obiekt będzie znajdował się ok. 30 km od autostrady A2.  Z uwagi na strategiczne położenie Mszczonów to coraz częściej wybierana lokalizacja dla magazynów i parków logistycznych. Miasto znajduje się ok. 50 km od Warszawy.

Zobacz także: Nowa inwestycja w Radomiu. Panattoni rozpoczyna budowę centrum logistycznego

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Michał Stachura, członek zarządu, Head of Finance w LCube, mówi o wyborze lokalizacji:

Tworząc nasze inwestycje staramy się podążać, za potrzebami naszych najemców. Mszczonów to bardzo popularna lokalizacja, mająca wiele zalet, jeśli chodzi o lokalizacje w centralnej Polsce. Szybkie sfinalizowanie zakupu działki, powinno nam pozwolić jeszcze w tym roku rozpocząć rozmowy dotyczące komercjalizacji obiektu. Rynek wciąż sprzyja magazynom, jeśli chodzi o popyt, choć oczywiście cała branża musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami, takimi jak zakłócone łańcuchy dostaw, jeśli chodzi o materiały budowlane oraz wzrost kosztów budowy. Dzięki naszemu doświadczeniu, ale również dzięki temu, że jednym z naszych udziałowców jest ważny gracz na rynku budownictwa przemysłowego – firma Adamietz, jesteśmy w stanie szybko reagować na pojawiające się wyzwania.

Zobacz także: Ceny materiałów budowlanych spadają. Nadchodzi recesja gospodarcza

Obiekt przejdzie proces certyfikacyjny metodą BREEAM

LCube podda inwestycję certyfikacji metodą BREEAM. Deweloper planuje zastosować energooszczędne rozwiązania. Obiekt powstanie na działce ok. 8 ha. Z uwagi na atrakcyjną lokalizację, w Mszczonowie swoje magazyny lokalizują spółki zorientowane na przemysł i dystrybucję towarów na terenie całego kraju.

LCube to marka stosunkowo nowa rodzimym rynku logistycznym. W oficjalnym komunikacie podano, że  deweloper dąży do realizacji zróżnicowanego portfolio zawierającego obiekty mniejsze (ok. 10 tys. m2), średnie magazyny (50 tys. m2) i większe inwestycje w postaci parków logistycznych (powyżej 100 tys. m2). W planach są kolejne inwestycje w Polsce.

Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button