E-commerce

Platforma handlu społecznościowego CityMall zwalnia 191 pracowników

CityMall z siedzibą w Gurugram jest platformą handlu społecznościowego wspieraną przez takich inwestorów jak General Catalyst, Elevation, Accel i Waterbridge. Firma pozyskała w marcu 75 milionów dolarów. Teraz zwalnia 191 pracowników.

CityMall zwalnia pracowników

Platforma handlu społecznościowego CityMall zwolniła 191 pracowników. W poście na LinkedIn startup poinformował, że „191 naszych pracowników rozstaje się z nami w związku ze zmianami strukturalnymi w firmie”. Zwolnienia dotyczą co najmniej 30 procent pracowników.

Po przeanalizowaniu wielu opcji, zdaliśmy sobie sprawę, że są pewne role w firmie, które muszą zostać rozwiązane, aby dostosować się do naszego ewoluującego modelu biznesowego i aktualnego otoczenia biznesowego – napisał startup.

Platforma poinformowała, że zapewni „pomoc outplacementową wszystkim pracownikom, którzy odejdą firmy”.

Każdy pracownik, którego dotknie to zwolnienie, przyczynił się do zbudowania CityMall do tego, czym jest dzisiaj i jest to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie firma kiedykolwiek musiała podjąć – dodano.

Czytaj też: Sprzedawcy e-commerce nie potrafią nawiązać kontaktu z partnerami

CityMall wprowadza innowacyjny model e-commerce

CityMall z siedzibą w Gurugram to platforma handlu społecznościowego wspierana przez inwestorów takich jak General Catalyst, Elevation, Accel i Waterbridge. Firma zajmuje się handlem artykułami spożywczymi, świeżymi i pakowanymi produktami FMCG, elektroniką i modą. Założony przez absolwentów IIT Delhi i IIT Roorkee, CityMall ma na celu stworzenie setek tysięcy mikroprzedsiębiorców i umożliwienie im stworzenia platformy e-commerce. Platforma pozyskuje „liderów społeczności”, którzy służą jako partnerzy marketingowi i logistyczni w miastach dotkniętych kryzysem handlu elektronicznego. Liderzy społecznościowi pracują w modelu opartym na prowizji, w którym wykorzystują swoją sieć społecznościową do zapraszania znajomych i członków rodziny do tworzenia zespołów zakupowych, aby kwalifikować się do zniżek, pomagają im w dokonywaniu zakupów w różnych kategoriach, takich jak artykuły spożywcze, szybko zbywalne dobra konsumpcyjne i moda, a także zarządzają dostawą zamówień.

Obecnie na platformie działa ponad 30 000 liderów społeczności. CityMall konkuruje z dobrze finansowanymi startupami, takimi jak Meesho, Shopsy i Dealshare. Startup w marcu zebrał 75 milionów dolarów. Środki zostaną przeznaczone na rozwój w różnych kategoriach i regionach geograficznych oraz na wzmocnienie technologii back-end. Firma zebrała do tej pory ponad 110 milionów dolarów. Do tej pory ponad 10 000 pracowników startupów w Indiach zostało zwolnionych w związku z globalnymi warunkami makroekonomicznymi, które spowodowały ochłodzenie w finansowaniu ekosystemu startupów.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Jaki jest wpływ e-commerce na środowisko?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button