KolejowyTransport

Polregio uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe na wakacje

Wakacje i sezon urlopowy coraz bliżej. Z tej okazji największy polski przewoźnik kolejowy Polregio uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe w całej Polsce. Spółka obiecuje prawie 100 dodatkowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych.

Dodatkowe połączenia kolejowe Polregio na Wakacje

Dodatkowe połączenia kolejowe Polregio pozwolą podróżnym na wyjazd do najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Spółka uruchomi aż 5 460 dodatkowych pociągów, które zabiorą podróżnych zarówno nad morze, w góry, czy też nad mazurskie jeziora. I tak też od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie dodatkowe wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Dodatkowe pociągi Polregio pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz Władysławowo – Hel.

W tym samym okresie Polregio uruchomi także sezonowe połączenia w województwie zachodniopomorskim. Spółka doda weekendowe trasy Poznań – Świnoujście, Poznań – Kołobrzeg, Zielona Góra – Świnoujście, Kamień Pomorski – Szczecin. Z kolei połączenia Koszalin – Mielno Koszalińskie oraz pociąg „Błękitny” relacji Szczecin – Świnoujście od 25 czerwca do 31 sierpnia będą kursować codziennie.

Polregio uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe również w południowych regionach Polski, w tym na urokliwym Podkarpaciu i linie na Słowację. Od 25 czerwca do 28 sierpnia przewoźnik zapewni weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość.

Polregio zapewni także specjalną, wakacyjną komunikację do największego polskiego parku rozrywki Energylandia. Pociągi spółki będą jeździć pomiędzy parkiem a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. Od 24 czerwca aż do końca września pociągi na tej trasie będą kursować codziennie, a przez cały sierpień dodatkowo pojawią się jeszcze składy „Energylandia BIS”. Spółka podaje, że wszystko odbędzie się w ramach komercyjnego połączenie superREGIO na trasie Kraków – Zator.

Czytaj też: Pracownicy Polregio planują strajk ostrzegawczy!

Dodatkowe połączenia kolejowe w całej Polsce

Polregio uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe na terenach województwa warmińsko-mazurskiego. Od 12 czerwca do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn-Korsze. Połączenia umożliwią podróżnym dotarcie do słynnej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Natomiast na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia: codziennie Lublin – Bełżec, a w weekendy Zamość – Rzeszów, oraz Lublin – Jarosław. Z kolei połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25 czerwca do 25 września.

Na zachodzie Polski, w województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne, weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek. Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia Polregio będą działać do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej.

Spółka przypomina, że posiada w ofercie tak zwany mini bilet turystyczny, który pozwala na wielokrotne przejazdy od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Jest on dostępny w cenie 39 zł i można go zakupić – tak jak pozostałe bilety – za pośrednictwem strony internetowej POLREGIO, aplikacji mobilnej o tej samej nazwie, a także tradycyjnie w kasie biletowej. Należy pamiętać, że wspomniany bilet turystyczny jest honorowany tylko w pociągach REGIO.

Czytaj też: Pociągiem ku przyszłości? – nowy plan inwestycyjny PKP Intercity

Nowe połączenie Polregio połączy Warszawę z Poznaniem przez Łódź

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button