E-commerceIntralogistyka

Czas realizacji operacji logistycznych można skrócić w łatwy sposób

Proces kompletacji w magazynie jest najbardziej pracochłonną częścią operacji logistycznych. Szybkość realizacji jest priorytetem dla klienta. Dlatego usprawnienie tego procesu ma ogromny wpływ na sukces przedsięwzięcia. Może Ci w tym pomóc m.in. skaner ubieralny. Jesteś ciekawy, jakie korzyści płyną z zastosowania tego urządzenia? Zastanawiasz się, czy sprawdzi się w Twojej działalności? Przeczytaj case study i sprawdź, jak z takich rozwiązań korzystają inni. Czas realizacji operacji logistycznych jest kluczowy do sprawnego funkcjonowania firmy.

Firma Aspekt w 2021 roku wdrożyła urządzenia ubieralne u jednego z największych producentów odzieży sportowej w Polsce, któremu zależało na zwiększeniu szybkości i precyzji kompletacji oraz minimalizacji błędów, przy jednoczesnym zapewnieniu wygody i ergonomii pracy. Inteligentne rozwiązania, w których człowiek, maszyna i proces funkcjonują jako całość, coraz częściej goszczą w magazynach, a inwestorzy dostrzegają szereg ich zalet.

Wyzywania w magazynie

Producent odzieży sportowej stanął przed wyzwaniem budowy nowego centrum dystrybucyjnego, który miał przygotować firmę do ekspansji na nowe rynki. Dzisiaj inwestor składa się z ponad 600 sklepów oraz sprzedaży online, którą ta inwestycja miała w znacznym stopniu wzmocnić. Jednym z zadań Aspektu było dobranie rozwiązań tak zwanej automatycznej identyfikacji tak, aby dopasować urządzenia do poszczególnych procesów. Należało także wziąć pod uwagę takie elementy jak praca trzyzmianowa, czy możliwość połączenia z dowolnym typem urządzenia, nie tylko terminalem noszonym, ale też automatyką magazynową (WMS), terminalem wózkowym, tabletem, PC, z każdymi peryferiami, do których można podpiąć urządzenia tzw. wejściowe. Kluczowe znaczenie miała także ergonomia pracy i tak zwane wolne ręce. To była myśl przewodnia w procesach, w których było to możliwe.

Wyższy poziom ergonomii

Co tak naprawdę oznacza właściwa ergonomia w obszarze logistyki magazynowej? To takie dopasowanie obszaru pracy, narzędzi czy urządzeń, które jest skrojone na miarę każdego pracownika i nie przeszkadza w pracy, a wręcz odwrotnie – stanowi wygodną hybrydę, która przemodeluje ergonomię na wyższy poziom i uwolni ręce w tych operacjach, w których jest to potrzebne. Wstępna analiza pozwoliła zarekomendować konkretne sety urządzeń, które należało przetestować. Wybór padł na rozwiązanie noszone firmy ProGlove, które idealnie katalizuje procesy.

Technologia ProGlove

Skaner  ubieralny ProGlove pozwala zaangażować obie ręce bez sięgania każdorazowo do urządzenia typu terminal i odkładania go. Brak takich dodatkowych czynności powoduje, że operacje są wykonywane szybciej. Eliminujemy błędy, oszczędzamy czas i zwiększamy wydajność. To wprost przekłada się na oszczędności. Skaner montujemy na dłoni za pomocą opaski lub rękawicy, która jest bardzo miękka i nie krępuje ruchów.

Zobacz także: Praktyczny e-book dla branży magazynowej, dystrybucyjnej i produkcyjnej

Urządzenie jest wyposażone w warstwę haptyczną: diody, potwierdzenia dźwiękowe i wibracje, które można sparametryzować zgodnie z potrzebami użytkownika. Jego zaletą jest długa żywotność baterii i łatwa integracja, dzięki której można je sparować z każdym urządzeniem z Androidem, IOS czy Windowsem. W przypadku producenta odzieży sportowej urządzenia współpracują m.in. z terminalami naramiennym, terminalami wózkowymi oraz WMS-em. ProGlove waży mniej niż zegarek (ok. 40 gramów), a jego wysokość nie przekracza 15 mm, co eliminuje ryzyko zahaczenia czy uderzenia w karton czy kuwetę.

4 sekundy na każdej operacji. O tyle skrócił się czas realizacji operacji logistycznych

Właściwie dobrany mariaż człowieka, maszyny i procesu skutkował sukcesem na samym końcu.

Uzyskane efekty to przede wszystkim eliminacja błędów, a także do 4 sekund oszczędności na każdej operacji. Opinie pikerów mówią także o dużej wygodzie rozwiązania. W skali przedsiębiorstwa zaobserwowano realne i mierzalne oszczędności, brak zmian organizacyjnych, brak konieczności szkoleń, łatwość wdrożenia, szybkość adaptacji urządzeń dla użytkownika oraz skalowalność rozwiązania.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button