E-commerce

Brytyjska firma fulfillmentowa Huboo rozpoczyna działalność w Niemczech

Firma Huboo, zajmująca się realizacją zamówień e-commerce, planuje rozpoczęcie działalności w Niemczech. Ekspansja następuje po zeszłorocznym uruchomieniu działalności w Holandii. Firma została założona w Wielkiej Brytanii i działa również w Hiszpanii.

Huboo rusza w Niemczech

Firma Huboo została założona w 2017 roku w Bristolu, w Wielkiej Brytanii. Obecnie posiada magazyny w Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Dzięki sieci centrów realizacji zamówień oraz wykorzystaniu kurierów krajowych i międzynarodowych Huboo jest w stanie wysyłać paczki na całym świecie. Początkowo firma specjalizowała się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, ale obecnie z jej usług korzystają firmy różnej wielkości.

Fulfillment był zazwyczaj skomplikowanym rozwiązaniem, jednak dzięki temu, że jest ono opłacalne i łatwe do uruchomienia, dajemy możliwość korzystania z naszych usług sprzedawcom każdej wielkości. Współpracujemy zarówno z małymi start-upami, małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz klientami korporacyjnymi, biorąc pod uwagę skalowalność naszego modelu – mówi Roeland van Duifhuizen, regionalny kierownik ds. sprzedaży w Huboo.

Firma wkrótce rozpocznie działalność w Lipsku, w Niemczech. Nowy magazyn w tym mieście zwiększy łączną powierzchnię magazynową firmy do 378 000 metrów kwadratowych. Według firmy, nowa lokalizacja pozwoli klientom na wykorzystanie możliwości, jakie daje e-commerce w Niemczech.

Czytaj też: Octopia Fulfillment wchodzi na rynek brytyjski i niemiecki

Szeroka ekspansja Huboo

Rok temu firma rozszerzyła swoją działalność na Holandię, otwierając magazyn w Veldhoven, i chce wykorzystać tę lokalizację jako węzeł komunikacyjny dla krajów Beneluksu. Ale w tym roku firma ma jeszcze więcej planów ekspansji.

Ekspansja jest naszym głównym celem w tym roku, wraz z rozwojem naszych istniejących operacji na rynkach w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Niedawno otworzyliśmy nasze największe centrum realizacji zamówień w Chippenham. Wkrótce pojawi się wiele kolejnych – dodaje Roeland van Duifhuizen.

Rynek realizacji zamówień w handlu elektronicznym jest bardzo dynamiczny, w Europie działa wiele firm realizujących zamówienia. Sprzedawcy, którzy korzystają z Huboo, mogą skorzystać z modelu Hub Model firmy. Magazyny są podzielone na mikro-magazyny zwane Hubami.

Huby są zarządzane przez dedykowany zespół, który opiekuje się niewielką liczbą marek, działając jako przedłużenie ich zespołu. Model ten jest skalowalny, więc wraz z rozwojem działalności klienta rozwija się również Hub – dodaje van Duifhuizen.

Według firmy, model ten pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ pracownicy magazynu nie muszą szukać produktów porozrzucanych po całym magazynie. Kompletowanie i pakowanie zamówień jest szybsze. Klienci mogą posiadać Huby w wielu magazynach Huboo, dzięki czemu zamówienia w wielu regionach mogą być realizowane jednocześnie.

Czytaj też: Robotyzacja polskich firm jest na żałośnie niskim poziomie

Active Ants otwiera centrum logistyczne w Wielkiej Brytanii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button