Raben
E-commerceInfo z rynku

InPost i Modivo wdrażają opakowania wielokrotnego użytku EkoBox

Produkty będą zupełnie bezpłatne.

InPost i spółka Modivo wprowadzają opakowania wielokrotnego użytku EkoBox. Dzięki nim klienci będą mogli zadecydować o zwróceniu pudełka od przesyłki, aby następni odbiorcy mogli go użyć ponownie. I to wszystko bezpłatne dla każdego klienta.

Darmowe opakowania wielokrotnego użytku EkoBox od InPost i Modivo

Klienci Modivo otrzymają możliwość wyboru opakowania wielokrotnego użytku InPost EkoBox. Dzięki temu po rozpakowaniu przesyłki, odbiorca będzie mógł ponownie zwrócić je do skrzynki, aby powróciła do sklepu. Aby to zrobić, wystarczy wybrać EkoBox jako metodę dostawy, a następnie złożyć pudełko zgodnie z instrukcją umieszczonej w wewnętrznej stronie produktu.

Każde opakowanie jest oklejone specjalną wewnętrzną etykietką z kodem kreskowym, który po zeskanowaniu umożliwia jego zwrot do sklepu. Co istotny, sam produkt jest dostępny bezpłatnie w sklepie internetowym MODIVO. O planach wprowadzenia takiego rozwiązania informował prezes InPost Rafał Brzoska już pod koniec 2021 roku.

Raben

EkoBox Inpost można wykorzystać wielokrotnie

Jak wskazał Damian Zapłata, Prezes Zarządu Modivo S.A:

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Dzięki pomysłowości i oddaniu wielu osób mamy realny, pozytywny wpływ na otaczającą rzeczywistość i środowisko naturalne. MODIVO jako pierwszy e-commerce udostępnił klientom opakowania wielokrotnego użytku i jesteśmy dumni, że od samego początku inicjatywa została przyjęta tak pozytywnie.

Jest to dla nas sygnał, że wspólnie z naszymi świadomymi klientami możemy zadbać o środowisko i wprowadzać zakupową rewolucję na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Jako lider fashion-tech na polskim rynku mamy ogromną przyjemność podejmowania inicjatyw pionierskich, których nikt inny nie podejmuje. W tym przypadku kibicujemy jednak wszystkim sklepom online. Nie ma tutaj rywalizacji ani konkurencji. Im większy sukces przyniesie ten projekt, tym większą radość będziemy z niego czerpać. Ostatecznie mamy wspólny cel: edukację na rzecz odpowiedzialnych zakupów.

Czytaj również: Opłata recyklingowa działa. Zużycie jednorazowych toreb silnie spadło

Zwrot bezpłatnego opakowania wielokrotnego użytku EkoBox można dokonać w dowolnym Paczkomacie InPost. Ponadto, za każdy zwrócony do InPost EkoBox każdy klient otrzyma voucher ze zniżką 10% na zakupy w MODIVO.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button