Info z rynkuLotniczyMorskiTransport
Gorące newsy

Paraliż turystyczny w Tunezji. Odwołano tysiące lotów i rejsów

Na skutek ogólnokrajowego protestu Tunezyjskiego Generalnego Związku Pracy UGTT, w całej Tunezji zostaną wstrzymane odloty i przyloty do tego kraju. Ponadto zostanie zablokowana praca w portach, przez co wszystkie rejsy także zostały odwołane. Turyści muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami.

Paraliż turystyczny w Tunezji. Odwołano loty i rejsy wycieczkowe

W czwartek 16 czerwca wchodzi w życie ogólnokrajowy protest ponad miliona pracowników zrzeszonych w tunezyjskim związku zawodowym UGTT. Wszystko przez zapowiedzi rządu w Tunisie o zamrożeniu wszystkich płac, aby osiągnąć porozumienie w sprawie pożyczki 4 mld dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Jak informuje agencja Reuters, 15 czerwca przedstawiciel związku zawodowego UGTT Wajih Zidi przekazał, że:

Dziś o północy wstrzymane zostaną wszystkie loty międzynarodowe i krajowe. Strajk obejmie również wszystkie morskie rejsy wycieczkowe.

Czytaj również: W 30 dni w Turcji wybuchło co najmniej 56 strajków pracowniczych!

Tym samym strajkować będą także linie lotnicze Tunisair, które odpowiadają za liczne połączenia krajowe i zagraniczne. O problemach informuje również polska ambasada w Tunisie:

W oświadczeniu ambasady wskazano, że polscy turyści są bezpieczni, ponieważ ich lot powrotny do Polski nie zostanie anulowany:

Jednocześnie informujemy, że według informacji uzyskanych od organizatorów lotów czarterowych z i do Polski, czwartkowe loty mają odbywać się zgodnie z planem.

Czytaj również: Sri Lanka prosi linie lotnicze o zabranie paliwa na podróż powrotną

Nie ma jednak pewności co do przyszłych lotów do Tunezji. Ambasada zwróciła uwagę, iż obecny paraliż turystyczny w Tunezji będzie trwał aż do odwołania. Oznacza to ogromne straty dla budżetu kraju, który w głównej mierze opiera się na turystyce.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button