LotniczyTransport

Linie lotnicze EasyJet anulują 40 lotów dziennie, aby powstrzymać chaos

Linie lotnicze EasyJet będą odwoływać około 40 lotów dziennie w czerwcu, ponieważ brytyjska branża lotnicza zmaga się z brakami kadrowymi i dużymi opóźnieniami. Linia lotnicza twierdzi, że jej decyzja zwiększy elastyczność całej sieci i zmniejszy liczbę odwoływanych w ostatniej chwili lotów.

Linie lotnicze EasyJet będą likwidować loty w tym miesiącu

W odpowiedzi na utrzymujące się zakłócenia w ruchu na brytyjskich lotniskach, linie lotnicze EasyJet ograniczyły liczbę lotów do końca czerwca. Linie lotnicze twierdzą, że dokonały „prewencyjnych odwołań” w czerwcu, aby uniknąć niedogodności dla pasażerów w związku z późnym odwołaniem lotów.

Ze względu na ciągły wpływ trudnego środowiska operacyjnego na nasze codzienne działania, w czerwcu odwołaliśmy niewielką część lotów z wyprzedzeniem. Informujemy klientów z wyprzedzeniem, aby zminimalizować wpływ na ich plany i zapewnić możliwość zmiany rezerwacji przed podróżą lub otrzymania zwrotu pieniędzy, a godziny pracy naszego działu obsługi klienta zostały wydłużone, aby pomóc poszkodowanym klientom. Nadal uważnie monitorujemy sytuację i w razie potrzeby podejmujemy odpowiednie działania – przekazał rzecznik EasyJet.

44 z wczorajszych odwołanych w poniedziałek lotów dotyczyło rejsów z i na lotnisko Gatwick, a 20 odwołanych lotów miało miejsce na innych brytyjskich lotniskach, w tym na lotnisku Luton i lotnisku w Manchesterze. Linie lotnicze EasyJet odwołały w maju około 24 loty z jednodniowym wyprzedzeniem, ale ostatecznie przywrócił wiele lotów w ostatniej chwili po tym, jak zaobserwował gwałtowny wzrost popytu.

Odwołanie lotów nie jest czymś przyjemnym, ale najgorsze jest to, że odwołujemy plany naszych klientów w dniu, w którym są gotowi do lotu. Wszyscy jesteśmy świadomi wpływu, jaki obecna sytuacja ma na naszych klientów, naszych pracowników i naszą reputację – powiedział Peter Bellew, dyrektor operacyjny w EasyJet.

Czytaj też: EasyJet pozbywa się samolotów i 275 pracowników z lotniska w Berlinie

Linie lotnicze EasyJet odwołały już setki lotów

Tego lata brytyjski przemysł lotniczy z trudem nadążał za popytem, a lotniska w całej Wielkiej Brytanii doświadczały poważnych opóźnień i powszechnych odwołań lotów. Główną przyczyną problemu są braki kadrowe po tym, jak tysiące pracowników lotnisk zostało zwolnionych w czasie pandemii COVID-19. Lotniska zwiększają rekrutację, ale nie wiadomo, czy problem rozwiąże się jeszcze tego lata.

Linie lotnicze EasyJet odwołały setki lotów w ostatnich tygodniach, rujnując plany wakacyjne tysięcy pasażerów. Podczas niedawnego Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II w Wielkiej Brytanii problemy dotknęły nawet 15 000 podróżnych, a wielu Brytyjczyków utknęło za granicą, ponieważ odwołane loty sprawiły, że pasażerowie nie mogli wrócić.

Im więcej informacji zostanie przekazanych pasażerom, tym lepiej, ponieważ gdy linie lotnicze źle planują swoje loty, to właśnie pracownicy odczuwają niezadowolenie klientów. Wolelibyśmy, aby linie lotnicze otwarcie informowały swoich pasażerów, ponieważ wtedy łatwiej jest zarządzać bieżącymi operacjami. Gdy klienci są pozostawieni na lodzie bez usługi, personelowi jest o wiele trudniej sobie z tym poradzić – stwierdził Martin Chalk, sekretarz generalny Brytyjskiego Stowarzyszenia Pilotów Linii Lotniczych.

Czytaj też: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Chaos na brytyjskich lotniskach. Branża prosi o pomoc, ale rząd odmawia

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button