KolejowyTransport

LTG Cargo Ukraine wznawia działalność i oferuje połączenia przez Polskę

LTG Cargo Ukraine, spółka zależna litewskich kolei państwowych, wznowiła działalność, odnotowując znaczny wzrost popytu na eksport zboża i innych produktów z Ukrainy. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, firma zamierza prowadzić swoją działalność zdalnie.

LTG Cargo Ukraine ponownie otwiera trasy towarowe przez Polskę

LTG Cargo Ukraine, spółka zależna litewskich kolei państwowych, czasowo zawiesiła działalność w marcu po inwazji Rosji na Ukrainę. Spółka macierzysta LTG Cargo i jej polska spółka LTG Cargo Polska od tego czasu podejmują starania, aby ułatwić korzystanie z tras przez Polskę, unikając konieczności tranzytu przez Białoruś.

LTG Cargo Ukraine zostało reaktywowane w celu świadczenia usług spedycyjnych i pomocy klientom w organizacji transportu międzynarodowego przez Polskę i Litwę. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, firma zamierza prowadzić swoją działalność zdalnie.

Dzięki ponownemu otwarciu możemy przyczynić się do jeszcze bardziej efektywnych rozwiązań logistycznych i nadal pomagać ukraińskim klientom w transporcie towarów, w szczególności zboża, oleju i kukurydzy, poza granice kraju. W tym celu będziemy kontynuować współpracę z Ukrzaliznytsia, aby połączyć wysiłki w celu zapewnienia jak największej płynności przekraczania granicy ukraińsko-polskiej i przeładunku towarów na ukraińskich stacjach granicznych – powiedział dyrektor generalny Saulius Stasiūnas.

Czytaj też: Finansowanie z EBOR-u pozwoli utrzymać ruch ukraińskich pociągów

LTG Cargo uruchomi połączenie do terminalu Małaszewicze i DCT Gdańsk

W kwietniu litewski operator transportu kolejowy LTG Cargo ogłosił nowe połączenia przewozów intermodalnych do Polski. Transport towarów rozpocznie się z Kaunas Intermodal Terminal (KIT) w Kownie i trafi do najważniejszych terminali w Polsce, w tym terminalu Małaszewicze i DCT Gdańsk. W planach jest także transport ładunków do innych portów intermodalnych, w tym Poznania.

Wraz z umacnianiem się pozycji Grupy w Polsce poszukujemy nowych możliwości i wychodzimy naprzeciw szybko zmieniającym się potrzebom rynku w wyniku wojny rosyjskiej na Ukrainie. Pracujemy, aby pozostać silną częścią logistyki kraju i pomóc krajowym firmom otwierać nowe trasy na rynki europejskie. Na początku kwietnia z sukcesem uruchomiliśmy naszą usługę intermodalną do Duisburga w Niemczech i zakończyliśmy już naszą pierwszą podróż z pełnym ładunkiem. Oferujemy naszym klientom wykorzystanie potencjału zgromadzonego przez Grupę w Polsce – przekazała Eglė Šimė, prezes zarządu LTG Cargo.

Czytaj również: Nowy Jedwabny Szlak szansą dla polskiej gospodarki

Bałtyckie firmy kolejowe chcą ożywić usługę Amber Train

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button