LotniczyTransport

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają loty do Sarajewa i Prisztiny

Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają swoją siatkę połączeń o Sarajewo i Prisztinę. Linie lotnicze będą latać do obu miast ze swojego węzła w Warszawie, a także do Mumbaju, Baku i Kairu, które zostały ostatnio dodane do siatki połączeń. Loty do Sarajewa będą odbywać się pięć razy w tygodniu, a do Prisztiny cztery razy tygodniowo.

LOT uruchamia loty do Sarajewa i Prisztiny

LOT uruchomił loty do dwóch nowych miast na Bałkanach w ramach rozbudowy siatki połączeń. Z Lotniska Chopina w Warszawie (WAW) przewoźnik uruchamia bezpośrednie loty do Sarajewa (SJJ), stolicy Bośni i Hercegowiny, oraz Prisztiny (PRN), stolicy Republiki Kosowa. Linie lotnicze będą latać do Sarajewa pięć razy w tygodniu, natomiast połączenie do Prisztiny będzie oferowane cztery razy w tygodniu. Rejsy wykonywane są flotą samolotów Embraer należących do przewoźnika.

W ramach rozbudowy siatki połączeń, PLL LOT rozszerzyły swoje usługi na Bałkanach, umacniając tym samym swoją pozycję jako wiodącego przewoźnika w Europie Środkowej. Przewoźnik należący do sojuszu Star Alliance rozpoczął loty do Sarajewa i Prisztiny ze swojego globalnego hubu w Warszawie – przekazały Polskie Linie Lotnicze LOT.

Obie trasy mają zbiegać się w czasie z połączeniami LOT-u do i z Delhi w Indiach. Podróżni lecącymi z Delhi LOT-em o godzinie 08:00 będą mieli około 90-minutowy postój w Warszawie przed dalszą podróżą do Sarajewa, podczas gdy pasażerowie z Prisztiny mogą złapać lot do Delhi z Warszawy.

Czytaj też: PLL LOT zainaugurowały bezpośrednie loty z Warszawy do Baku

Pełny rozkład lotów

Loty do Sarajewa zostały uruchomione 31 maja, natomiast rejsy do Prisztiny rozpoczęły się tydzień później, 6 czerwca.

Rozkład lotów na trasie WAW-SJJ jest następujący:

  • wtorki, piątki i soboty – rejs LO577 wylatuje z Warszawy o godz. 10:35, przylatuje do Sarajewa o godz. 12:25 – rejs LO578 wraca z Sarajewa o godz. 13:05, przylatuje do Warszawy o godz. 15:00.
  • poniedziałki i piątki – rejs LO579 wylatuje z Warszawy o 14:40, przylatuje do Sarajewa o 16:30 – rejs LO580 wraca z Sarajewa o 17:10, przylatuje do Warszawy o 19:05.

Rozkład lotów na trasie WAW-PRN jest następujący:

  • poniedziałki, środy, czwartki i soboty – rejs LO587 wylatuje z Warszawy o 10:15, przylatuje do Prisztiny o 12:30 – rejs LO588 wraca z Prisztiny o 13:20, przylatuje do Warszawy o 15:50.

Z danych FlightRadar24.com wynika, że LOT wykorzystał na tych dwóch trasach flotę Embraer ERJ-170/175 i Embraer ERJ-190/195. Odrzutowce te mogą zabrać na pokład od 76 do 118 pasażerów i posiada miejsca biznesowe i ekonomiczne plus.

Polskie Linie Lotnicze LOT dodały ostatnio kilka atrakcyjnych międzynarodowych kierunków ze swojego węzła w Warszawie. Obecnie przewoźnik oferuje dwa rejsy tygodniowo do Bombaju, cztery rejsy tygodniowo do Baku i pięć rejsów tygodniowo do Kairu. Dodatkowo polski przewoźnik od 1 lipca wznowi rejsy do Stuttgartu i połączy je z połączeniem do Bombaju.

Czytaj też: Ruch lotniczy w Polsce ostro w dół, w Łodzi w mocno w górę

LOT wznawia połączenia do Delhi. Dreamliner poleci również do Mumbaju!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button