Magazyny

Nowa inwestycja w Radomiu. Panattoni rozpoczyna budowę centrum logistycznego

Panattoni rozpoczyna realizację inwestycji w Radomiu, będącym atrakcyjną alternatywą dla rynku magazynowego w stolicy. 

Radom jako alternatywa dla Warszawy

Radom, drugi co do wielkości ośrodek miejski w regionie, zyskuje na znaczeniu. Deweloper Panattoni rozpoczął budowę pierwszego kompleksu magazynowego klasy A na tym rynku. Inwestycja Panattoni Park Radom ma mieć powierzchnię 44 200 m kw. Park logistyczny zostanie ulokowany ok. 10 km od lotniska Warszawa-Radom. Inwestycja ma wspierać rozwój lokalnego rynku logistyki, produkcji, czy sektora e-commerce.  Niewątpliwym atutem są również niższe koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Zobacz także: Panattoni Park Piła. Nowa inwestycja w mieście związanym z przemysłem oświetleniowym

Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni, potwierdza potencjał Radomia:

W Radomiu działa około 25 000 podmiotów gospodarczych, a miasto stało się m.in. kluczowym ośrodkiem dla rozwoju przemysłu metalowego w kraju. Ponadto otwarcie regionu na nowoczesną powierzchnię przemysłową i strategiczne położenie na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków drogowych, zwiększa atrakcyjność dla logistyki, produkcji, czy sektora e-commerce. Ogromnym atutem są również niższe koszty prowadzenia działalności w porównaniu z największymi rynkami magazynowymi, przy korzystnej lokalizacji.

Zobacz także: Credit Agricole: Środki unijne będą stymulować budownictwo w Polsce w najbliższych latach

Panattoni Park Radom inwestycją dla firm zagranicznych i lokalnych

Na przełomie  2022 i 2023 roku ukończone zostaną dwie pierwsze hale zajmujące łącznie 13 500 m kw., z czego 8500 m kw. już zostało wynajęte przez przedstawicieli branży logistycznej oraz spożywczej. Trzecia hala, o powierzchni 30 690 m kw., zostanie ukończona w przyszłym roku. Obiekt będzie dostępny zarówno dla firm lokalnych, jak i zagranicznych, zorientowanych na poszerzenie skali działalności na polskim rynku.

Panattoni Park Radom powstanie w granicach miasta w dzielnicy Wincentów. Inwestycja ma w pełni wykorzystać potencjał lokalizacyjny miejscowości. DW 735 pozwoli na szybkie dotarcie do drogi ekspresowej S7 i dojechanie w mniej niż 1,5 godziny do stolicy. Panattoni zwraca również uwagę na strategiczne położenie w kontekście rozwijającego się rynku logistycznego w Lublinie.

Obiekt uzyska certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Radom to rozwijający się rynek i ważny ośrodek przemysłu w regionie. W 2021 roku deweloper Panattoni ukończył obiekt BTS o powierzchni 12 820 m kw. dla amerykańskiej firmy AZZ Specialty Welding Europe. Przedsiębiorstwo zajmuje się dostawą rozwiązań w zakresie galwanizowania i spawalnictwa.

Azjatycki gigant ESR Cayman zdobył 218 mln USD pożyczki na zrównoważony rozwój

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button