Magazyny
Gorące newsy

Zalando Lounge rozpoczyna działalność w Przyłękach koło Bydgoszczy

Zalando wprowadza się do nowo wybudowanego centrum logistycznego w Przyłękach koło Bydgoszczy. Inwestycja została dostosowana do wymagań klienta, zastosowano m.in. rozwiązania minimalizujące wpływ na środowisko. 

Zalando Lounge w Przyłękach – inwestycja Hillwood 

Wciąż trwa budowa kolejnego centrum logistycznego, tym razem w obrębie miasta. Gigant zakupowy podaje, że główny argumentami przemawiającymi za wyborem inwestycji w okolicach Bydgoszczy jest wysoki potencjał siły roboczej, bliskość klientów oraz rosnący rynek e-commerce. To nie pierwsze magazyny Zalando w Polsce. Grupa dysponuje nieruchomościami na terenie Gryfina koło Szczecina, Olsztynka na Warmii i w Głuchowie koło Łodzi.

Martin Rost, starszy wiceprezes Offprice w Zalando, powiedział:

Po raz pierwszy będziemy mieć dwie placówki w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej i zapewni nam możliwość odblokowania nowego potencjału w tworzeniu pomyślnie współpracujących zespołów, aby zapewnić jeszcze lepszą ofertę dla naszych klientów – już pod koniec ubiegłego roku zapowiadał budowę magazynów pod Bydgoszczą.

Zobacz także: Nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy. Ponad 4 tys. miejsc pracy

Współpraca Hillwood z Zalando

Kompleks ma wielkość 100 tys. mkw oraz ponadstandardową wysokość 16 metrów. Na piętrze znajduje się część biurowa o powierzchni 3280 mkw. Wokół centrum zasiano łąki kwietne, rezygnując tym samym z klasycznych trawników. W budynku zainstalowano ekologiczne mechanizmy, m.in. energooszczędne oświetlenie LED. Jak podaje Hillwood, farma fotowoltaiczna w sąsiedztwie kompleksu dostarczy energię do stacji ładowania rowerów elektrycznych, z których mają korzystać pracownicy. Ładowarki będą udostępniane również kierowcom pojazdów elektrycznych, którzy otrzymają dostęp do energii po preferencyjnych cenach. Do ogrzewania budynków zainstalowano obok kotłów gazowych, również elektryczne pompy ciepła.

Zobacz także: Credit Agricole: Środki unijne będą stymulować budownictwo w Polsce w najbliższych latach

Rozwój rynku magazynowego w województwach wielkopolskim oraz kujawsko-pomorskim jest bardzo dynamiczny. Obecnie obserwuje się wysoki popyt na powierzchnie magazynowe m.in. w Poznaniu, co skłania inwestorów do realizowania kolejnych projektów. Według raportu CBRE jednym z motorów napędowych polskiego rynku magazynowego pozostaje e-commerce. Umowy z tego sektora odpowiadają za 13% umów dotychczas zawartych w 2022 roku. W skali kraju stopa pustostanów wynosi aktualnie 3,11% i jest to tym samym poziom najniższy w historii.

Rekordowy rok Panattoni w Polsce. Transakcje z InPostem i Zalando

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button