E-commerceMagazyny

Walmart zwiększy liczbę magazynów e-commerce i przyspieszy dostawy

Walmart zwiększa swoje możliwości dostaw, aby dotrzymać kroku w sprzedaży internetowej Amazonowi i innym rywalom. Walmart zwiększy liczbę magazynów e-commerce, aby przyspieszyć dostawy. Do wybierania towarów będzie wykorzystywany zautomatyzowany system, jednocześnie tworząc ponad 4000 miejsc pracy.

Walmart zwiększy liczbę magazynów e-commerce

W połączeniu z tradycyjnymi centrami realizacji zamówień, nowe magazyny e-commerce pozwolą Walmartowi na dotarcie z dostawą do 95% populacji Stanów Zjednoczonych już następnego dnia lub w ciągu dwóch dni. Jak powiedziała rzeczniczka firmy, dzięki temu, że Walmart zwiększy liczbę magazynów e-commerce, jego wydajność dostaw wzrośnie nawet o około 75%. Walmart zwiększa swoje możliwości dostaw, aby dotrzymać kroku w sprzedaży internetowej Amazon i innym rywalom. Nowe magazyny odciążą również pracowników, skracając ręczny, 12-etapowy proces realizacji zamówień do zaledwie pięciu. Oznacza to dla pracowników mniej chodzenia i dźwigania.

W pierwszym kwartale roku obrotowego sprzedaż cyfrowa firmy nieznacznie wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale w wolniejszym tempie niż sprzedaż ogółem. Jak powiedział w oświadczeniu David Guggina, starszy wiceprezes ds. innowacji i automatyzacji w amerykańskim oddziale Walmartu, nowe magazyny e-commerce będą łączyć „ludzi, robotykę i uczenie maszynowe, aby ustanowić zupełnie nowy precedens w zakresie szybkości realizacji zamówień”.

Czytaj też: Walmart robotyzuje wszystkie regionalne centra dystrybucji w USA

Walmart inwestuje w drony

Rzecznik firmy odmówił podania kwoty, za którą Walmart zwiększy liczbę magazynów e-commerce. Pierwszy magazyn zostanie otwarty latem tego roku w Joliet, w stanie Illinois. Kolejne trzy centra powstaną w ciągu najbliższych trzech lat w Indianie, Pensylwanii i Teksasie. Walmart pracuje też nad udoskonaleniem technologii w istniejącym magazynie w Pedricktown, w stanie New Jersey.

Jakiś czas temu Walmart ogłosił plany wprowadzenia do końca roku dostaw za pomocą dronów. Po okresie intensywnego testowania nowego rozwiązania usługa zostaje rozszerzona na 34 lokalizacje. Tym samym może z niej skorzystać prawie 4 mln amerykańskich gospodarstw domowych w sześciu stanach. Usługa będzie dostępna w Arizonie, Arkansas, na Florydzie, w Teksasie, Utah i Wirginii. Klienci zainteresowani zakupami w Walmarcie oraz usługą dostaw za pomocą drona mogą dokonać zakupów w godzinach 8:00-20:00. Dostawa ma dotrzeć w czasie 30 minut, a jej koszt będzie wynosił 3,99 dolarów. Jest jednak jedno zastrzeżenie – zamówienie nie może być cięższe niż 4,5 kg.

Czytaj też: Powstał pierwszy w historii USA związek zawodowy w Amazon

Walmart inwestuje w bezzałogowe statki powietrzne. Dostawa dronem to koszt zaledwie 3,99 USD

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button