LotniczyTransport

Nowa linia Norse Atlantic Airways obniża ceny. Londyn — JFK za 225 GBP

Przewoźnik stosuje spore obniżki cen biletów

Pandemia COVID-19 w bezprecedensowy sposób zmusiła dziesiątki linii lotniczych do zawieszenia bądź zaprzestania działalności.  Problemy dotknęły całej branży, również producentów samolotów, takich jak Boeing czy Airbus. Niemniej jednak niektórzy wykorzystali nadarzającą się okazję. Jedną z takich firm, jest nowy norweski przewoźnik Norse Atlantic Airways, który wprowadza tanie bilety lotnicze do USA.

Nowa linia lotnicza Norse Atlantic Airways skorzystała na pandemii

Nowa linia lotnicza Norse Atlantic Airways z przytupem weszła w rynek lotniczy. Dotyczy to m.in. bardzo tanich biletów międzykontynentalnych przy wysokim standardzie podróży. Przykładem jest oferta bezpośrednich lotów w obie strony pomiędzy Londynem a Nowym Jorkiem. Bilety w klasie ekonomicznej zaczynają się już o 255 funtów, czyli około 1366 zł.

Co ciekawe, choć pandemia zdziesiątkowała przewoźników na całym świecie, to właśnie Norse Atlantic Airways chce wykorzystać obecną normalizację podróży. Jak stwierdził dyrektor nowej linii lotniczej Bjorn Tore Larsen:

To naprawdę bardzo dobry czas na uruchamianie linii lotniczych. Istnieje ogromne zapotrzebowanie. Ludzie nie mieli możliwości podróżowania przez dwa lata lub dłużej, zwłaszcza między kontynentami.

Norse Atlantic Airways wprowadza tanie loty z Europy do Stanów Zjednoczonych

Nowe połączenia między London Gatwick, a New York JFK rozpoczną się już od 12 sierpnia. Przewoźnikowi udało się zakupić samoloty Boeing 787 Dreamliner w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystko ze względu na problemy finansowe innych linii, dzięki czemu udało się odkupić jednostki po znacznie niższych kosztach.

Jak wskazał Larsen:

To są właściwie zupełnie nowe samoloty. Byliśmy w stanie je zdobyć znacznie taniej niż ktokolwiek inny w historii.

Czytaj również: USA: 10 miast z największymi nierównościami dochodowymi. Na szczycie Atlanta i Miami

Tym samym linia będzie w stanie konkurować na tych trasach z takimi gigantami jak British Airways, czy Air France, które już teraz muszą liczyć się ze spadkiem popularności. Sam Larsen przekonuje, że obecny popyt sprawi, że popularyzacja tras międzykontynentalnych znacznie wzrośnie.

Źródło: Norse Atlantic Air

Obecnie przewoźnik poszukuje pilotów, choć według informacji prasowych na 50 pierwszych miejsc zgłosiło się ponad 3000 osób z całego świata. Pierwsze loty pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi wystartują już 14 czerwca bieżącego roku.

Nowa linia lotnicza Willa Air dostępna tylko dla… influencerów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button