DrogowyTransport

W planach trzy kolejne obwodnice: Bełchatowa, Pragi i Kwaskowa

Nowe obwodnice w województwie łódzkim mają przede wszystkim usprawnić ruch na trasach często uczęszczanych. Realizacja projektów infrastrukturalnych ma potrwać przez najbliższe kilka lat, szczególnie w odniesieniu do drogi powstającej w Bełchatowie. 

Projekty obwodnic na łączną kwotę 75 mln zł

W województwie łódzkim powstaną trzy nowe obwodnice – Bełchatowa, Pragi i Kwaskowa. Szef resortu infrastruktury podpisał rządowe dofinansowanie realizacji inwestycji na łączną kwotę 75 mln zł. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W swojej wypowiedzi podczas wystąpienia minister zaznaczył również, że w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wybudowano lub zmodernizowano 14 tys. km dróg w całej Polsce.

W oficjalnym komunikacie zawarto wypowiedź ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka:

Umowy na dofinansowanie trzech obwodnic w województwie łódzkim to realne wsparcie dla władz samorządowych w poprawie jakości dróg, z których codziennie korzystają mieszkańcy Bełchatowa, Kwaskowa i Pragi, a także kierowcy przejeżdżający przez te miejscowości. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zwiększa się komfort życia i bezpieczeństwo w wielu regionach naszego kraju.

Zobacz także: 30 km/h w mieście i 100 km/h na autostradzie – plan UE na ograniczenie importu rosyjskiej ropy

Nowe obwodnice w województwie łódzkim

Obwodnica Pragi koło Poddębic ma być gotowa i dostępna dla kierowców jeszcze w tym roku. Inwestycja obejmuje trasę o długości 1,3 km stanowiącej część drogi wojewódzkiej nr 703. Zjazd z drogi planowany jest przy skrzyżowaniu z drogą nr 72, gdzie powstanie rondo. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 11,5 mln zł, przy czym dofinansowanie rządowe wyniesie 7 mln zł.

Zobacz także: Polska branża drogowa w dobrej kondycji. Duża podaż nowych kontraktów

Jeśli chodzi o Bełchatów, wschodnia obwodnica będzie fragmentem drogi wojewódzkiej nr 484, która łączy ze sobą Łask z Kamieńskiem (drogę S8 z autostradą A1). Wartość inwestycji szacuje się na 120 mln zł, przy czym uzyskano dofinansowanie na kwotę 62 mln zł. Prace nad realizacją drogi mają trwać do 2025 roku.

Kwasków jest miejscowością na trasie Błaszki-Warta i znajduje się bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 710. W tym przypadku długość drogi szacowana jest na 600 metrów, a całkowity koszt – 13 mln zł. Dofinansowanie wysokości 6,5 mln zł ma umożliwić dzieciom bezpieczny powrót ze szkoły.

Plan 100 obwodnic na lata 2020-2030. Jak wyglądają postępy?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button