PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMagazyny

Sklep internetowy Morele modernizuje centrum logistyczne. Inwestycja o wartości 20 mln zł

Sklep internetowy Morele inwestuje w rozbudowę nowego centrum logistycznego. Nacisk ma zostać położony przede wszystkim na automatyzację procesów oraz rozwój robotyki. 

Morele modernizują centrum logistyczne

Jak podaje Michał Pawlik, CEO Morele, inteligentna i zaawansowana technologicznie logistyka to główne cele Morele.net. Centrum logistyczne Morele o powierzchni 24 tys. m kw. zlokalizowane w Sosnowcu przechodzi transformację.

Zakupiono m.in. system ASRS (ang. Automated storage and retrieval system) umożliwiający automatyzację procesów kompletowania zamówień. System optymalizuje koszty operacyjne oraz monitoruje przepływ materiałów i produktów. Automatyzacja procesów pozwala na wyeliminowanie pomyłek zachodzących podczas realizowania zamówień. Istotnym aspektem systemu jest ograniczenie czynnika ludzkiego, w tym wykluczenie wózków widłowych. ASRS znajduje zastosowanie w nowoczesnych magazynach i pozwala na pełne wykorzystanie dostępnej powierzchni użytkowej.

Raben

Zobacz także: Adidas buduje we Włoszech centrum logistyczne, które ma obsługiwać 18 000 paczek na godzinę

Robotyka i automatyzacja – centrum logistyczne w Sosnowcu

Wzrost znaczenia robotyki ma być zauważalny na każdym etapie komplementowania zamówień. Roboty będą wykorzystywane również do pakowania zamówień oraz naklejania listów przewozowych.

Mateusz Kapusta, Dyrektor logistyki w Morele, mówi:

Nad systemem, który wdrażamy pracowaliśmy od dłuższego czasu. Przy jego planowaniu chcieliśmy zadbać o każdy szczegół, dlatego kluczowy udział mają w nim pracownicy, koordynatorzy i kierownicy obszarów, którzy odpowiadają w naszej firmie za realizację zamówień. Warto było poświęcić nieco więcej czasu jeszcze w fazie planowania, bo dzięki temu nasze centrum logistyczne pod względem technologicznym ma szansę dołączenia do europejskiej czołówki.

Zobacz także: GUS: konsumpcja w kwietniu wyższa od prognoz! Co czeka nas w drugiej połowie roku?

Jak podają Morele, całkowity koszt transformacji będzie kosztował ok. 20 mln zł. Proces dostosowywania magazynu do wymagań logistycznych potrwa etapami, które zakończą się na początku czwartego kwartału tego roku.

Kapusta dodaje również, że:

Po zakończeniu wszystkich prac najwięcej korzyści odczują nasi Klienci. Przede wszystkim skróci się czas realizacji zamówień, i tym samym Klienci będą mogli do późniejszych godzin składać zamówienia, które otrzymają kolejnego dnia. 

Biorąc pod uwagę specyfikę prowadzonej działalności, transformacja centrum logistycznego nie może mieć wpływu na realizację zamówień. Z tej przyczyny realizacja projektu modernizacji centrum logistycznego została rozłożona na kilka etapów.

Nowe Centrum Dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim obsługuje 1000 salonów sprzedaży jednocześnie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button