PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMagazyny

Panattoni Park Piła. Nowa inwestycja w mieście związanym z przemysłem oświetleniowym

Panattoni Park Piła to nowa inwestycja Panattoni w województwie wielkopolskim. Budowa znajduje się dopiero na początkowym etapie, jednak już wynajęto 90% powierzchni. 

Panattoni Park Piła nową inwestycją w północno-zachodniej Polsce

Obiekt ma mieć powierzchnię ponad 44 000 m kw. Pomimo że budowa dopiero wystartowała, 90% powierzchni wynajęto. To dowód na zapotrzebowanie rynkowe w województwie wielkopolskim. Jak pisaliśmy wcześniej, obecnie w miastach takich jak: Poznań, Kraków, Rzeszów, Kielce, Olsztyn i Białystok praktycznie możliwe jest wynajęcie powierzchni od ręki (Więcej: CBRE: Polski rynek magazynowy w pierwszym kwartale kontynuował dynamiczny wzrost).

Panattoni Park Piła wyróżnia strategiczna lokalizacja na przecięciu DK10, która biegnie niemal od Warszawy, do zachodniej granicy za Szczecinem i DK11, która łączy północno-zachodnią i południową część kraju. Park znajduje się niecałe 100 km od Poznania i Bydgoszczy.

Na wynajem 33 500 m kw. zdecydował się operator logistyczny, który obsłuży Signify (dawniej Philips Lighting) – światowego lidera w dziedzinie oświetlenia. Obiekt wyposażony zostanie w nowoczesny system sterowania oświetleniem, który pozwoli zaoszczędzić nawet 274 tony CO2 w skali roku.

Zobacz także: Panattoni z nową inwestycją! Ruszyła budowa Panattoni Park Grudziądz

Andrzej Spiesz, Development Director w Panattoni, mówi:

Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia mają kluczowe znaczenie dla zielonych zmian w sektorze obiektów przemysłowych. Dlatego cieszymy się, że operacje dla firmy Signify prowadzone będą właśnie w naszym obiekcie, który jednocześnie zostanie wyposażony w liczne technologie firmy. Panattoni Park Piła stanie się sceną, na której zobaczymy rozwiązania z zakresu nowoczesnego oświetlenia, które w najbliższych latach staną się standardem niejednego obiektu przemysłowego.

Zobacz także: Inflacja w maju wyniosła 13,9%! Czy sprawdziły się prognozy analityków?

Piła z bogatymi tradycjami związanymi z przemysłem oświetleniowym

Piła od sześciu dekad jest związana z przemysłem oświetleniowym poprzez zakłady Lumen i Polam, przez przejęcie ich przez firmę Philips po jej transformację w Signify oraz otwarcie w ubiegłym roku Zakładu Opraw Oświetleniowych.

Powierzchnia zostanie wyposażona w system sterowania oświetleniem Philips Dynalite. Dzięki niemu umożliwione zostanie sterowanie oświetleniem oraz dostosowanie naświetlenia do światła dziennego. Jak podaje Panattoni, innowacją mają być też oprawy wyposażone w technologię, pozwalającą na lokalizację urządzeń w przestrzeni. Takie rozwiązanie pozwala efektywnie zastąpić anteny radiowe i może być wykorzystywane w procesach kompletacji zamówień. Ponadto zastosowana zostanie technologia i oświetlenie cyrkularne zgodnie z zasadami obiektu zamkniętego, co pozwoli na minimalizację odpadów i negatywnego wpływu na środowisko. Planowane jest wdrożenie systemu pozwalającego na szybsze ładowanie wózków oraz panele fotowoltaiczne. Zielone rozwiązania pozwolą uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Panattoni Park Piła to pierwsza inwestycja realizowana w tej lokalizacji. Wcześniej jednak deweloper Panattoni dostarczył obiekt BTS dla Thule Group – światowego lidera w zakresie produktów ułatwiających transport przedmiotów. Realizacja powstała w Pile, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Panattoni największym deweloperem przemysłowym w Europie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button