Info z rynkuTransport

Japonia po dwóch latach otwiera się na zagranicznych turystów

Japonia otwiera się na zagranicznych turystów po dwóch latach blokady spowodowanej pandemią COVID-19. Granice będą otworzone dla gości z 98 krajów i regionów. Liberalizacja przepisów nadeszła po wygaszeniu lockdownu i restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w tym kraju.

Japonia otwiera się na zagranicznych turystów po pandemii COVID-19

Japonia wdrożyła jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów wjazdowych odkąd pandemia COVID-19 rozszalała się po świecie. Z tego powodu rozluźnienie restrykcji po dwóch latach blokady może być dobrą wiadomością zarówno dla turystów, jak i sfery biznesowej. Niemniej jednak wciąż pozostaną pewne ograniczenia, na przykład turyści będą mogli odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni jedynie korzystając z wycieczek grupowych.

Co istotne, japoński rząd był bardzo restrykcyjny, jeśli chodzi o zakazy związane z COVID-19. Na przykład parlamentarzyści zakazali zagranicznym gościom wstępu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020, które notabene również były opóźnione. Tymczasem już od połowy marca wjazd do kraju został wprowadzony dla studentów zagranicznych, którzy uczą się w krajowych uniwersytetach. Ponadto od 10 czerwca będą mogły być wpuszczane wycieczki grupowe, które wspomniano we wcześniejszym akapicie.

Czytaj również: Japonia wprowadziła pierwszy prawdziwy autobus szynowy do transportu

Ponadto jak informuje BBC, rząd w Tokio wprowadził od 1 czerwca zezwolenie na wjazd 20 tys. osób dziennie, którzy podróżują do Japonii służbowo. Dotyczy to także zezwoleń dla rezydentów zagranicznych. Niemniej jednak zostaną wprowadzone trzy kategorie ryzyka — czerwona, żółta i niebieska. Dotyczą one m.in. kwestii ominięcia środków przymusowej kwarantanny.

Japonia otwiera się na zagranicznych turystów. Ulga dla gospodarki

Turystyka w Japonii jest bardzo istotną gałęzią krajowej gospodarki. Niestety w związku z pandemią COVID-19 wpływy z turystyki spadły o ponad 90% w samym 2020 roku, przez co zagroziło to lokalnym firmom. Jak jednak wskazała Zina Bencheikh, dyrektor zarządzający Intrepid Travel:

Wciąż obserwujemy duże zainteresowanie wizytami w Japonii, mimo że od prawie dwóch lat jest ona niedostępna. Jestem pewna, że gdy tylko granice zostaną w pełni otwarte, nastąpi gwałtowny wzrost liczby rezerwacji.

Niemniej jednak wiadomość bardzo ożywiła lokalną turystykę i wielu właścicieli działalności gospodarczych liczy na powrót do normalności. Wiele wskazuje na to, iż decyzja w kwestii liberalizacji przepisów pomoże uporać się z narastającymi problemami w Japonii.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button