Info z rynku

Rozczarowujące wyniki sprzedaży PS5. Sony walczy z łańcuchami dostaw i dywersyfikuje dostawy

Jedna z najgłośniejszych premier ostatnich miesięcy przyniosła spore rozczarowanie. Sony spodziewało się znacznie większej sprzedaży. Jednak dystrybucja sprzętu została ograniczona przez problemy z łańcuchami dostaw i ograniczoną podaż półprzewodników. Obecnie Sony intensyfikuje działania skupiające się na pozyskiwaniu komponentów z kilku źródeł. Kiedy skończą się problemy z chipami? Sony podaje datę. 

Sony kładzie nacisk na produkcję PS5 kosztem innych urządzeń

Konsola PS5 wprowadzona na rynek w listopadzie ubiegłego roku sprzedała się znacznie poniżej prognoz i oczekiwań rynkowych. Mowa przede wszystkim o braku półprzewodników. Złe wyniki finansowe skłaniają giganta elektronicznego to zaangażowania się w większą dywersyfikację pozyskiwania komponentów. Według planów premiery gier na PS4 zostaną wycofane w ciągu trzech lat. W międzyczasie Sony planuje zwiększenie produkcji PS5, dywersyfikując źródła dostaw.

Sony Group planuje przyspieszyć produkcję konsoli PS5. Zakłócenia w łańcuchu dostaw powoli łagodzą się, jednak ciągle daleko im do normalności sprzed pandemii. Azjatycka spółka optymistycznie ogłosiła również plany poszerzenia swojej oferty komputerów osobistych i telefonów komórkowych, walcząc o dostawy z różnych źródeł.

Zobacz także: Konsola Sony Playstation 5 – brak komponentów opóźnia produkcję

Kiedy skończą się problemy z chipami?

Sony oczekuje, że po rozwiązaniu problemów z niedoborem półprzewodników, sprzedaż PS5 wyprzedzi PS4 do 2023 roku. Sony przyznało, że nie przewiduje powrotu łańcuchów dostaw do normalnych stanów do początku 2024 roku, co próbuje złagodzić poprzez dywersyfikację dostawców części. Jednak priorytetem jest obecnie sprzedaż flagowego produktu PS5, szczególnie w obliczu rozczarowujących danych dotyczących tegorocznej sprzedaży. Odbije się to niestety na produkcji innych urządzeń.

Zobacz także: Samochody elektryczne SONY – Vision-S 02 może trafić do sprzedaży

Naruszona ciągłość łańcuchów dostaw nie dotyczy wyłącznie konsoli, ale uderza w całą działalność elektronicznego giganta. Sony ma ambitne plany dotyczące m.in. wprowadzenia na rynek własnego samochodu elektrycznego. Gigant elektroniczny podejmuje również współpracę z firmami z sektora motoryzacyjnego. Jednak jeśli nie uda się osiągnąć wystarczającej dywersyfikacji, jeśli chodzi o łańcuchy dostaw, ambitne plany będą musiały zostać odłożone na kolejny rok.

Honda i Sony zakładają spółkę, która zajmie się produkcją elektryków

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button