KolejowyTransport

Port w Hamburgu wstrzymuje przyjmowanie pociągów eksportowych

Port w Hamburgu wstrzymał ,,do odwołania” przyjmowanie pociągów eksportowych. Jako źródło problemu wymieniono: w pełni zajęte tory wjazdowe, opóźnienia pociągów odjeżdżających z Hamburga, prace rekonstrukcyjne oraz nieprawidłowości i ograniczenia w infrastrukturze zewnętrznej. W najbliższych dniach niemiecki port może być zmuszony do zmierzenia się z kolejnymi problemami.

Port w Hamburgu przestaje przyjmować pociągi eksportowe

Port w Hamburgu doświadcza zakłóceń w usługach kolejowych przewozów towarowych. Niemiecki port nie może na razie przyjmować kolejnych pociągów eksportowych ze względu na kombinację czynników, do których należą ograniczona przepustowość torów, już opóźnione usługi oraz prace rekonstrukcyjne.

Zgodnie z aktualnym stanem rzeczy wszystkie weekendowe pociągi eksportowe w okolicach Hamburga są wstrzymane i nie możemy wysłać żadnych innych pociągów eksportowych – poinformowała firma METRANS.

Zakłócenia w kolejowych przewozach eksportowych występują głównie w terminalach Eurogate, CTA i CTB. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwają.

Ograniczone kursowanie pociągów utrzyma się do odwołania – poinformował port w Hamburgu.

Konkretnie jako źródło problemu wymieniono następujące przyczyny: w pełni zajęte tory wjazdowe, opóźnienia pociągów odjeżdżających z Hamburga, prace rekonstrukcyjne oraz nieprawidłowości i ograniczenia w infrastrukturze zewnętrznej.

Czytaj też: Eksport z południowych Niemiec wraca do poziomu sprzed kryzysu

Port w Hamburgu czekają kolejne problemy

Jakby już istniejących problemów było mało, w najbliższych dniach port w Hamburgu może być zmuszony do zmierzenia się z kolejnymi. METRANS wyjaśnia, że sytuacja może utrzymywać się przez dłuższy czas, ponieważ niemieckie święto Zesłania Ducha Świętego w dniach 5 i 6 czerwca będzie miało wpływ na „planowanie i harmonogram wysyłek z/do Hamburga i Bremerhaven”. Ponadto, w dniach 18 i 19 czerwca planowane jest zamknięcie dla ruchu kolejowego terminali Burchadkai i Eurogate/Eurokombi w porcie. Istniejące zakłócenia w połączeniu z planowanymi ograniczeniami przewozów kolejowych do portu w Hamburgu mogą doprowadzić do wydłużonego okresu zastoju pociągów.

Według Bawarskiego Urzędu Statystycznego, eksport z południowych Niemiec wzrósł o 12,9 procent do 189,9 mld euro, czyli o 220 mln euro więcej niż przed kryzysem. W Badenii-Wirtembergii wzrost eksportu jest jeszcze wyraźniejszy i wynosi 16,9%. Wolumen importu również wzrósł w Bawarii (+17,2%) i Badenii-Wirtembergii (+14,1%). W Bawarii w porcie w Hamburgu przeładowuje się około 700 000 standardowych kontenerów (TEU), a w Badenii-Wirtembergii 340 000 TEU.

Czytaj też: Nastroje konsumenckie Niemców najgorsze w historii prowadzenia badań

HHLA Sky dostarczy zautomatyzowane drony dla portu w Hamburgu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button