IntermodalnyKolejowyTransport

Ambrogio Intermodal buduje terminal intermodalny we Włoszech

Do końca 2022 roku w północnych Włoszech zostanie oddany do użytku kolejny terminal intermodalny. Terminal należy do firmy Ambrozio Intermodal i będzie zlokalizowany w Domegliara, obok Werony. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie maja, a firma spodziewa się, że nowy obiekt zwielokrotni możliwości intermodalne wzdłuż osi Brener już pod koniec roku, kiedy to rozpocznie działalność.

Terminal intermodalny w północnych Włoszech

Inwestycja Ambrogio Intermodal w nową lokalizację przekroczy 12 milionów euro. Będzie to trzeci terminal intermodalny we Włoszech należący do firmy, obok Candiolo (Turyn) i Gallarate (Varese). Ambrogio podkreślił, że Domegliara stanie się największym terminalem firmy pod względem powierzchni.

Obecne obiekty są niewystarczające, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważony transport w Europie. Nasza firma zdecydowała się na budowę nowego terminalu kolejowego w Domegliarze, aby wzmocnić swoje usługi transportu na europejskiej osi północ-południe – powiedział Pieralberto Vecchi, Prezes Zarządu Ambrogio Intermodal.

Projekt obejmuje powierzchnię ponad 110 000 metrów kwadratowych i obejmuje pięć torów o długości do 700 metrów, magazyn i budynki administracyjne. Rozpoczęcie operacji intermodalnych planowane jest na koniec bieżącego roku, po zakończeniu prac na pierwszych trzech torach i placu. Do obsługi jednostek ładunkowych zostanie zainstalowana suwnica bramowa, a także reach stacker i dwa ciągniki terminalowe. Po zakończeniu projektu potencjał operacyjny nowego terminalu wyniesie ponad 3 000 pociągów intermodalnych rocznie – wyjaśnia Ambrogio Intermodal.

Czytaj też: Awaria terminali Caspian Pipeline Consortium. Straty liczone są w setkach milionów dolarów

Terminal intermodalny w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania

Zakładając 3000 dodatkowych pociągów intermodalnych rocznie, Ambrogio Intermodal wydaje się być zdeterminowane, aby stworzyć obiekty niezbędne do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na transport. Jednak oprócz nowych obiektów firma wykorzystuje również te starsze. Od 2020 r. Ambrogio Intermodal prowadzi działalność w Domegliara, gdzie znajduje się kolejny terminal intermodalny.

W 2020 r. uruchomiliśmy połączenie intermodalne do Neuss w Niemczech, działające z sąsiedniego terminalu kolejowego Valpolicella. W odpowiedzi na rosnący popyt, połączenie to zostało w ostatnich miesiącach wzmocnione, zwiększając częstotliwość z 2 do 3 odjazdów tygodniowo w każdym kierunku. Dzięki budowie nowego terminalu możliwości transportowe jeszcze bardziej się zwiększą – skomentowała firma.

Ambrogio Intermodal
Ambrogio Intermodal

Czytaj również: Rosji grozi spadek ruchu towarowego i deficyt kontenerów

LTG Cargo uruchomi połączenie do terminalu Małaszewicze i DCT Gdańsk

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button