PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMagazyny

7R Park Łódź East I zyskał nowego najemcę. Maersk skraca łańcuchy dostaw

Maersk, jedna z największych firm transportowo-logistycznych specjalizująca się w zintegrowanej logistyce kontenerowej dołączyła do najemców parku 7R Park Łódź East I. Kompleks znajduje się we wschodniej części miasta, niedaleko autostrady A1. 

7R Park Łódź East I zyskał nowego najemcę

Maersk zdecydował się na wynajem 18 500 mkw powierzchni logistyczno-magazynowej z zapleczem biurowym. Powierzchnia została wcześniej dostosowana do nowego najemcy, wykonano m.in. specjalne doki załadunkowe oraz zastosowano specyficzny układ bram.

Maersk rozpocznie swoją działalność na terenie 7R Park Łódź East I w czerwcu. Od lutego tego roku z dostępnej przestrzeni korzysta także Castorama.

Zobacz także: 7R Park Mysłowice w budowie. Kolejna inwestycja na Górnym Śląsku

Łódzki rynek magazynowy dynamicznie się rozwija

Jak powiedział Dawid Podskarbi, Branch Manager w Maersk zdecydowanie się na wynajęcie przestrzeni na terenie łódzkiego kompleksu było decyzją strategiczną. Obecnie obowiązującym trendem w branży logistycznej jest skracanie łańcuchów dostaw. Łódzki magazyn został wyposażony w technologię optymalizującą przepływ i widoczność informacji stojących za ruchem towarów, co ma zapewnić klientom znacznie krótszy czas realizacji i wyższy standard obsługi.

W wynajmowanym przez Maersk kompleksie znajduje się instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp oraz oświetlenie LED sterowane za pomocą kontrolerów DALI. Wewnątrz zainstalowano system BMS, który umożliwia monitorowanie oraz zarządzanie wszystkimi urządzeniami.

Aleksander Kuźniewski, Business Development Manager w 7R, podkreślił znaczenie inwestycji na terenie miasta Łódź:

Łódź pozostaje jedną z naszych strategicznych lokalizacji i wiążemy z tym regionem duże nadzieje na przyszłość. Najemcy doceniają strategiczne położenie, które w połączeniu z wysoką jakością przestrzeni magazynowej pozwala im w bezpieczny i efektywny sposób rozwijać biznes.

Zobacz także: Polska jednym z liderów w postpandemicznym ożywieniu gospodarczym! Niemcy i Malta na samym końcu

Obiekty wchodzące w skład 7R Park Łódź East I spełniają normy budynków klasy A. Objęte są również certyfikacją BREEAM. Kompleks składa się łącznie z trzech obiektów o łącznej powierzchni ok. 100 000 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest niedaleko węzła Brzeziny.

Rekordowe zapotrzebowanie na magazyny utrzymuje się! Więcej w UE budują tylko Niemcy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button