KolejowyTransport

Guangxi uruchamia pociąg cukrowy między Chinami a Kazachstanem

Nowy Jedwabny Szlak zyskał niedawno nowe połączenie kolejowe. Pomiędzy międzynarodowym portem kolejowym Nanning w Guangxi w Chinach a Ałmaty w Kazachstanie będzie kursować pociąg cukrowy. Pierwszy pociąg wyruszył 15 maja, przewożąc 2600 ton białego cukru. Pociąg będzie przejeżdżał przez Alashankou i dotrze do Ałmaty w ciągu 11 dni. Pociąg jest pierwszym wystawionym przez Guangxi do eksportu całych produktów spożywczych, co oznacza nową kategorię towarów eksportowanych w transporcie transgranicznym.

Guangxi uruchamia pociąg cukrowy na trasie Chiny-Kazachstan

Otwarcie ekspresowej linii kolejowej zapewniło wydajny i wygodny sposób eksportu białego cukru produkowanego w Guangxi. Huang Youjian, zastępca dyrektora generalnego Guangxi COSCO Shipping Logistics, powiedział w wywiadzie dla People’s Daily Online, że w przeszłości biały cukier był transportowany drogą morską i drogową, a czas transportu był długi. Ponadto czas dotarcia towarów był stosunkowo rozproszony. Z kolei pociąg cukrowy będzie przejeżdżał dotrze do Ałmaty w ciągu 11 dni.

Według obliczeń firmy, eksport za pośrednictwem pociągu relacji Chiny-Kazachstan pozwala zaoszczędzić od 8 do 10 dni w porównaniu z innymi metodami transportu, skrócić czas tranzytu, zapewnić jakość transportu oraz znacząco poprawić możliwości dostaw produktów do klientów i konkurencyjność rynkową przedsiębiorstw.

Aby obsłużyć eksportowy transport białego cukru, firma Nanning Bureau Group Company opracowała szczegółowy plan pakowania i załadunku białego cukru oraz kursowania pociągów. Po wypełnieniu zintegrowanego zgłoszenia celnego za pośrednictwem systemu kolejowego 95306 „Port cyfrowy”, klient może skorzystać z kompleksowego przetwarzania i bezpapierowej odprawy celnej w transgranicznym transporcie towarów.

Czytaj też: 838-metrowy pociąg TX Logistik to przyszłość szwedzkiego transportu

Pociąg cukrowy usprawni transport

Qin Yufang, dyrektor Południowego Biura Biznesowego w Nanning Freight Center of China Railway Nanning Bureau Group, powiedział, że wydział kolejowy otworzył „zielony kanał” dla pociągu z cukrem w zakresie składania planów, dopasowywania pojazdów, kontroli ładunku, operacji załadunku i rozładunku, aby zapewnić bezpieczne i wydajne działanie pociągu. Zgodnie z szacunkami Departamentu Kolei, pociąg cukrowy przejedzie 4 662 km i dotrze do celu w 11 dni.

Przemysł cukrowniczy jest tradycyjnie korzystny w Guangxi, w Chinach. Z danych wynika, że w 2021 roku powierzchnia upraw trzciny cukrowej w Guangxi utrzymała się na stałym poziomie ponad 733 334 hektarów, a produkcja cukru będzie stabilna na poziomie ponad 6 milionów ton. Obszar uprawy trzciny cukrowej i produkcja cukru będą stanowiły około 60% całkowitej produkcji w kraju przez 17 kolejnych sezonów.

Czytaj też: Ekonomiści ostrzegają Pekin. Możliwa recesja w niektórych sektorach i regionach

Kolejna trasa z Chin do Europy ominie Rosję. Moskwa traci na znaczeniu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button