Intralogistyka

TCM zastąpi UniCarriers. Znana marka znika z rynku!

Duże zmiany na rynku wózków widłowych

Zmiana – to w skrócie fakt, że ktoś staje się inny lub coś staje się inne niż dotychczas, to zastąpienie czegoś czymś. Marka UniCarriers zmienia się w markę TCM właśnie by stać się inną, lepszą niż dotychczas, silniejszą i bardziej rozpoznawalną. TCM Always Evolving!

Marka UniCarriers przechodzi do historii. Zastąpi ją TCM

W kwietniu 2020 r. ogłoszono integrację europejskich firm Mitsubishi Caterpillar Forklift Europe (MCFE) i UniCarriers Europe (UCE) z grupą Mitsubishi Logisnext Europe (MLE). Oprócz celu, jakim było zwiększenie i zacieśnienie współpracy między europejskimi zakładami produkcyjnymi grupy, główny nacisk został położony na synergię i optymalizację asortymentu maszyn i usług ze szczególnym ukierunkowaniem na wzmocnienie – najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych – marek grupy.

Proces integracji odbywa się teraz również w Polsce, w wyniku czego powstaje silniejsza sieć sprzedaży tzn. dystrybutorzy marki UniCarriers (w tym POLSAD Jacek Korczak – obecnie pod nazwą Agroma Polsad Sp. z o.o.) łączą siły z dystrybutorem marki TCM i od teraz działają wspólnie dla grupy Logisnext pod jedną marką tj.: TCM.

W trakcie tej fuzji MLE wdroży w Polsce strategię rozwoju trzech najsilniejszych marek grupy tj.: Mitsubishi, Caterpillar i TCM. W rezultacie marka UniCarriers (UC) zostanie wycofana i zastąpiona marką TCM, a biały kolor wózków widłowych zostanie zmieniony na – bardziej rozpoznawalny i bezpieczniejszy – żółty. Od jakiegoś czasu linie produktów UC i TCM były połączone we wspólnym portfolio także obecny dystrybutor marki TCM w Polsce  – firma Agroma Polsad Sp. z o.o. – stanie się w ten sposób „full-liner” z obszernym asortymentem, który połączy kompetencje obu marek.

TCM stanie się jedną dużą siecią

Koncentrując się na marce TCM, dotychczasowe dwie sieci partnerskie UC i TCM w Polsce zostaną połączone w jedną nową dużą sieć w żółtych barwach. Według grupy Logisnext to połączenie będzie korzystne dla obu zaangażowanych stron – zarówno dla producenta, jak i dla klientów końcowych. Z jednej strony dzięki nowej organizacji partnerskiej grupa Logisnext będzie dalej konsekwentnie rozwijać się na polskim rynku, z drugiej strony serwis i zakup części zamiennych staną się mniej skomplikowane i lepiej dostępne. Sam fakt, że wiele maszyn TCM ma identyczne komponenty, oznacza, że ​​zakupy części zamiennych będą przyśpieszone, a ewentualne przestoje skrócone.

TCM to firma z ponad 70 – letnim doświadczeniem

Historię TCM potwierdzają nasze korzenie w najwcześniejszym rozwoju projektowania i inżynierii wózków widłowych, obejmującym ponad 70 lat (w 1949 r. TCM wyprodukował pierwszy japoński wózek widłowy). TCM tworzy bezpieczne i niezawodne produkty, które ewoluują wraz z potrzebami klientów. Wieloletnie doświadczenie w branży obejmuje wszystkie obszary produkcji, sprzedaży detalicznej, logistyki hurtowej i dystrybucji. Jako dostawca wózków widłowych, TCM nadal dąży do doskonałości dzięki prostym rozwiązaniom i inteligentnym innowacjom. TCM ma solidne podstawy w najwcześniejszych projektach wózków widłowych i nadal wprowadzamy innowacje i zmiany, dodając wartość i przyczyniając się do poprawy biznesu i społeczności.

Zobacz także: Kiedy wdrożyć system WMS?

MLE, członek globalnej grupy Logisnext, powstał 1 kwietnia 2018 roku, jest czwartym co do wielkości producentem na świecie i posiada jedną z największych ofert wózków przemysłowych z kompleksowymi liniami produktów. Grupa swoim zasięgiem obejmuje rynki Europy, WNP, Bliskiego Wschodu i Afryki dzięki własnym filiom w 10 krajach oraz sieciom dealerskim. Zakłady produkcyjne i rozwojowe grupy znajdują się w Finlandii, Hiszpanii i Szwecji.

UWAGA! Wraz z marką TCM zmieniają się również dane rejestrowe firmy na Agroma Polsad Sp. z o.o. – Autoryzowany Importer TCM w Polsce, Biuro i magazyn: ul. Holenderska 14, 99-300 Kutno, tel. +48 24 254 92 46, e-mail: dystrybucja@agromapolsad.pl, www.tcmpolska.eu.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button