DrogowyTransport

Autonomiczne taksówki Waymo będą jeździć po ulicach Phoenix

Z racji, że autonomiczne taksówki stają się coraz popularniejsze, firma Waymo, która odniosła sukces w świadczeniu podobnych usług w San Francisco, rozpoczyna testy bezzałogowych samochodów w Phoenix. 

Autonomiczne taksówki Waymo wyjadą na ulice Phoenix

Podmiot współpracuje z Google w zakresie wdrażania autonomicznych pojazdów na ulicach USA. W Phoenix rozpoczynają się testy autonomicznych pojazdów Jaguar I-Pace. Jak przekazała firma:

Będzie to wysoce interaktywny program, w którym zaufani testerzy będą korzystać z aplikacji Waymo One, aby witać autonomiczne przejażdżki w celu zaspokojenia codziennych potrzeb w zakresie mobilności i przekazywać nam opinie klientów w trakcie i po ich przejażdżkach.

Oferta skierowana jest do mieszkańców miasta. Osoby chcące skorzystać z oferty muszą zarejestrować się za pomocą aplikacji Waymo na swoim smartfonie. Algorytmy przeprowadzą analizę i wybiorą osoby kwalifikujące się do testów. Obszar zasięgu testów obejmuje na razie ścisłe centrum miasta. Po wynikach zostaną podjęte decyzje dotyczące dalszego rozszerzenia zasięgu autonomicznych pojazdów. Firma ma nadzieję na połączenie dwóch obszarów usługowych Arizony, umożliwiając ludziom podróżowanie między Phoenix i Chandler w swoich pojazdach. Obecnie Waymo posiada flotę liczącą kilkaset pojazdów działających w Arizonie na tych dwóch obszarach.

Zobacz także: Moskwa zacznie testować pierwsze autonomiczne tramwaje!

Zobacz także: Inflacja w USA zaczęła spadać. Szczyt mają już za sobą?

Waymo rozpoczyna testy

To kolejny sukces Waymo na rynku amerykańskim. Waymo obsługuje pojazdy I-Pace bez zapasowego kierowcy podczas przejażdżek w San Francisco. Teraz ambicją firmy jest przekonanie do siebie klientów z Phoenix:

Jeśli mieszkasz lub pracujesz w centrum Phoenix i chcesz dołączyć, po prostu pobierz aplikację Waymo One. Będziesz wtedy mógł utworzyć konto i wyrazić zainteresowanie dołączeniem do naszego programu Trusted Tester.

Usługa Waymo One została pierwotnie uruchomiona w 2017 roku w rejonie Chandler. W związku z rosnącym zainteresowaniem taksówkami autonomicznymi zadecydowano o rozwoju firmy. Duży potencjał rozwoju może warunkować rozwój podobnych usług również na rynku europejskim.

Autonomiczne taksówki stają się coraz popularniejsze. Podobną technologię testowano w Chinach. Na całym świecie realizowanych jest obecnie kilka programów testowych. Oprócz usług taksówkarskich rozwija się autonomiczny transport zbiorowy.

Po chińskich drogach będą jeździć autonomiczne taksówki bez kierowców

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button