Info z rynkuLotniczyTransport

Nakaz noszenia maseczek w samolotach zniesiony. Decyzja UE zapadła

Unia Europejska wprowadza aktualizacje zasad bezpieczeństwa w podróżach lotniczych. Według najnowszego rozporządzenia maseczki nie będą już obowiązkowe na lotniskach i podczas połączeń na terytorium Wspólnoty. Zmiana została już zaaprobowana i zaktualizowana przez Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) i Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Unia Europejska znosi nakaz noszenia maseczek w samolotach i lotniskach

Według najnowszego rozporządzenia Komisji Europejskiej już od 16 maja zostanie wprowadzona liberalizacja noszenia maseczek ochronnych w transporcie lotniczym. Zmiana ta dotyczyć będzie jedynie lotów do strefy Unii Europejskiej i jak stwierdzili przedstawiciele EASA i ECDC, modyfikacja ta:

[…] uwzględnia najnowsze osiągnięcia w zakresie pandemii. W szczególności dotyczy poziomu szczepień i naturalnie nabytej odporności. Dotyczy to również towarzyszącym znoszonym ograniczeniom w coraz większej liczbie krajów europejskich.

Czytaj również: Długość życia w Polsce spadła w czasie pandemii o 2 lata. W Szwecji wzrosła

Nakaz noszenia maseczek w samolotach zniesiony. Jest jedno „ale”

O zmianie wspomniał również dyrektor wykonawczy EASA Patrick Ky:

To ulga dla nas wszystkich, że wreszcie osiągamy taki etap pandemii, w którym możemy zacząć rozluźniać środki bezpieczeństwa zdrowotnego. […] Jesteśmy teraz na początku tego procesu.

Czytaj również: Jet2 zawiesza loty do Polski z uwagi na „obecną sytuację”

W oświadczeniu zawarto również informację, iż noszenie maseczek to wciąż najskuteczniejszy sposób na zminimalizowanie ryzyka zarażenia się COVID-19. Co istotne, pasażerowie dalej będą musieli dostosować się do rygorów swojej linii lotniczej, która może wprowadzić takie zasady sanitarne zgodnie z własną polityką wewnętrzną. Niemniej jednak zakaz nie będzie już wymuszany odgórnie przez UE, co może w zdecydowany sposób przyczynić się do złagodzenia przepisów w tym zakresie.

Chorwacja połączyła się z półwyspem Pelješac. Pomoże w tym nowy most

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button