Raben
KolejowyTransport
Gorące newsy

Kolejna trasa z Chin do Europy ominie Rosję. Moskwa traci na znaczeniu

Pierwszy pociąg kontenerowy zorganizowany przez fińską firmę Nurminen Logistics, wyruszył 10 maja z Chongqing w Chinach do Finlandii. Nowe połączenie pozwoliło uniknąć przejazdów przez Rosję, Ukrainę i Białoruś. To kolejna trasa, która bezpośrednio uderza we wschodnich sąsiadów, a szczególnie w Moskwę i Mińsk, którzy stają się pariasami w branży logistycznej.

Nowa trasa z Chin do Europy ominie Rosję i Białoruś. Wojna na Ukrainie zmieniła branżę

Trasa pociągu spółki Nurminen Logistics prowadzi z Chin przez Kazachstan, Morze Kaspijskie, Azerbejdżan, Gruzję i przez Morze Czarne do Rumunii. Co istotne, połączenie zostało zorganizowane raptem w dwa miesiącu od podstaw wraz z Kolejami Kazachskimi, które w wyniku wojny na Ukrainie, wzrastają na znaczeniu w ujęciu geostrategicznym. To już kolejna trasa, która ominie Rosję w ostatnim czasie.

Według informacji przewoźnika Trasa Transkaspijska łącząca transport kolejowy i morski doskonale odpowiada potrzebom nowoczesnych łańcuchów transportowych. Wszystko dlatego, iż średni czas transportu z Chin do Europy jest trzykrotnie krótszy niż w przypadku transportu morskiego. To istotne, ponieważ w dobie wojny na Ukrainie, transport kolejowy pomiędzy Europą a Chinami był o wiele bardziej zagrożony.

Czytaj również: Ekonomiści ostrzegają Pekin. Możliwa recesja w niektórych sektorach i regionach

Jak wskazał Olli Pohjanvirta, dyrektor zarządzający Nurminen Logistics:

Otwarcie trasy wymagało od kolei chińskich dużego zaufania do naszych działań, a przede wszystkim zaufania naszych klientów.

Międzynarodowy zespół kolejowy firmy Nurminen wykazał się również wyjątkową wiedzą i zdolnością wykonawczą, jak na standardy europejskie. I to w trudnej i szybko zmieniającej się sytuacji.

Firma twierdzi, że popyt na trasę jest na tyle duży, że już pierwszego dnia zamówiono pierwszy pociąg. Następny odjeżdża 25 maja i zostało w nim raptem kilka miejsc wolnych. Cotygodniowe połączenia na stałe mają rozpocząć się już w czerwcu, a w kontenerach mają znaleźć się szeroka gama produktów. Trasa Transkaspijska wzmocni klientów w Europie Środkowej spółki Nurminem, a także wzmocni jej obecne usługi kolejowe.

Lockdown w chińskim porcie Qinhuangdao zaszkodzi łańcuchom dostaw

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button