Magazyny

Hillwood Łowicz Południe z pierwszym najemcą. Dealz wynajął prawię połowę kompleksu

Hillwood rozpoczął budowę nowego parku logistycznego Hillwood Łowicz Południe. Jak podaje deweloper, w dwóch budynkach powstanie łącznie ponad 108 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Inwestycja zostanie ukończona w pierwszym kwartale przyszłego roku, a pierwszym najemcą została sieć sklepów Dealz.

Dealz w Hillwood Łowicz Południe

Dealz to międzynarodowa sieć sklepów, będąca częścią Pepco Group. Pierwszy sklep Dealz w Polsce powstał w lutym 2018 roku. Aktualnie sieć prowadzi swoją działalność w ponad 130 lokalach handlowych, oferując ponad 3 tys. produktów znanych marek artykułów spożywczych, drogeryjnych, do dekoracji i wyposażenia domu, zabawek, narzędzi oraz produktów dla zwierząt. W Hillwood Łowicz Południe Dealz wynajął 47 700 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej. Magazyn zostanie przeznaczony na centrum dystrybucyjne dla sieci sklepów Dealz w Polsce.

Firma Dealz wynajęła prawie połowę powierzchni dostępnej w projekcie Hillwood Łowicz Południe. Cieszy nas, że właśnie ta lokalizacja została wybrana na nowe centrum dystrybucyjne firmy. Powierzchnia zostanie dostosowana do potrzeb klienta i spełni oczekiwania dotyczące każdego, z tak szerokiego asortymentu składowanych tam produktów. Polska Centralna to trzeci największy rynek magazynowy w kraju, o strategicznym położeniu oraz dostępności autostrad i dróg ekspresowych, stąd też duże zainteresowanie firm tą lokalizacją – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

Hillwood Łowicz Południe to obiekt zlokalizowany w Łyszkowicach, ok. kilometra od wjazdu na autostradę A2 (węzeł Łowicz).

Łyszkowice, Hillwood Łowicz Południe
Łyszkowice, Google Maps

Park jest położony przy autostradzie A2, która łączy Warszawę, Poznań oraz Berlin. Szybkie połączenia inwestycji z południowymi i północnymi rynkami kraju gwarantuje natomiast położona zaledwie 24 km od centrum magazynowego Autostrada A1. Obiekt składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni 108 627 mkw. (w hali A: 39 112 mkw. i w hali B: 69 515 mkw.). Hillwood podaje, że wysokość ich magazynów jest ponadstandardowa i wynosi 12 metrów. Warto jednak zaznaczyć, że 12-metrowe magazyny buduje także GLP, a więc ponadstandardowe magazyny stają się coraz częstszym standardem.

Duże magazyny wymagają odpowiedniej obsługi transportowej. Z tej przyczyny konieczne są odpowiednie inwestycje infrastrukturalne. Dlatego jednym z elementów inwestycji była przebudowa ok. kilometra drogi dojazdowej, której koszt wyniósł 1,2 mln euro.

Rozpoczęła się budowa inwestycji Park Hillwood Zgierz w Centralnej Polsce

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button